Przemysław Oziemblewski

33 eksperymenty fotograficzne (ebook + bonusy)

Czyli przepisy na ciekawe zdjęcia do zrobienia w domu.

33 eksperymenty fotograficzne

Zobacz przepisy na ciekawe zdjęcia do zrobienia w domu. Zabaw się fotografią, poznaj nowe możliwości i zaskocz znajomych swoimi zdjęciami.

Zapraszam Cię do wyjątkowego ebooka, który rozwinie Twoje umiejętności fotograficzne w wygodnym domowym otoczeniu. Fotografia w domu to prawdziwa kopalnia inspiracji i możliwości kreatywnych. W poradniku znajdziesz 33 eksperymenty fotograficzne, które pozwolą Ci odkryć nowe techniki fotografowania i sposoby na wykorzystanie światła. Część z nich jest zupełnie prostych i szybkich do wykonania, przy innych trzeba się trochę więcej natrudzić i wykorzystać dodatkowe akcesoria. Będziesz więc mógł lub mogła ciekawie spędzić czas, a przy okazji lepiej poznać możliwości aparatu oraz korzystanie z różnego rodzaju oświetlenia. Poznaj nowe sposoby na ciekawe kadry. Przygotuj aparat i otwórz się na przygodę.

Główne korzyści dla Ciebie

Wzrost kreatywności

Fotografia w domu zachęca do eksperymentowania z różnymi ustawieniami aparatu, światłem i kompozycją. To rozwija kreatywność.

Bogactwo tematów

W domu możesz fotografować różnorodne tematy, takie jak: przedmioty, kwiaty, owoce, plamy oleju, odbicia światła, dymki, plusk wody, bańki mydlane i wiele innych.

Kontrola oświetlenia

Fotografując w domu, masz kontrolę nad oświetleniem, co pozwala na tworzenie interesujących efektów za pomocą naturalnego lub sztucznego światła.

Oszczędność

Fotografowanie w domu pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, które zwykle trzeba by przeznaczyć na transport, posiłek w danym miejscu i inne wydatki.

Lepsze umiejętności

Fotografując w domu, możesz doskonalić swoje techniczne i artystyczne umiejętności, poznając różne możliwości, jakie daje Ci aparat fotograficzny.

Czas razem

Do fotograficznych domowych eksperymentów możesz zaprosić domowników i pokazać im ciekawy sposób na tworzenie niebanalnych obrazów.

Przykładowe strony i zdjęcia

Lista eksperymentów opisanych w publikacji:

33 eksperymenty fotograficzne
 1. Tęczowe barwy na płycie kompaktowej
 2. Przezroczyste w kolorowe przy świetle spolaryzowanym
 3. Pęcherzyki powietrza na barwnym tle
 4. Barwne plamy oleju
 5. Kropla wody na piórku
 6. Krople wody na dmuchawcu przy świetle odbitym
 7. Krople wody na dmuchawcu przy świetle przepuszczonym
 8. Pisanie i rysowanie światłem
 9. Świecący flakonik
 10. Kolorowo świecący kufel
 11. Podświetlony tulipan
 12. Plasterek kiwi
 13. Połówka pomarańczy
 14. Widelec z cieniem
 15. Wesołe jajo
 16. Dymek i jego kształty
 17. Storczyk w świetle z okna
 18. Butelka z płynem o zmienionej grawitacji
 19. Zasuszony amarylis
 20. Czarna żarówka
 21. Gorąca filiżanka kawy
 22. Płomień zapałki
 23. Płomień z odbiciem
 24. Stare żelazko
 25. Podświetlona butelka perfum
 26. Świecące tło
 27. Bańki mydlane
 28. Bańki mydlane z ogonkiem
 29. Kosmiczna bańka mydlana
 30. Zdjęcie z duchem
 31. Wielokrotna ekspozycja z lampą błyskową
 32. No to plusk
 33. Trochę ruchu z aparatem

Eksperyment #1 – Tęczowe barwy na płycie kompaktowej

Eksperymenty #2 – Przezroczyste w kolorowe przy świetle spolaryzowanym

Eksperymenty #2 – Przezroczyste w kolorowe przy świetle spolaryzowanym (z kroplami wody)

Eksperymenty #4 – Barwne plamy oleju

Eksperyment #6 – Krople wody na dmuchawcu przy świetle odbitym

Eksperymenty #10 – Kolorowo świecący kufel

Eksperymenty #16 – Dymek i jego kształty

Eksperymenty #16 – Dymek i jego kształty (kalejdoskop)

Eksperyment #21 – Gorąca filiżanka kawy

Eksperymenty #29 – Kosmiczna bańka mydlana

Eksperyment #32 – No to plusk

Eksperymenty #33 – Trochę ruchu z aparatem

Co otrzymasz?

Przepisy na zdjęcia

Otrzymasz bogato ilustrowany i praktyczny poradnik z przepisami na 33 ciekawe eksperymenty fotograficzne do zrobienia w wygodnym domowym otoczeniu.

Przemyślana wiedza

Poza opisami jak zrobić dane zdjęcie znajdziesz tam wyjaśnienia wybranych zagadnień, które ułatwią Ci dalsze już własne i twórcze wykorzystanie aparatu.

PDF

Poradnik do pobrania w formacie PDF. Możesz go czytać np. na ekranie komputera lub tabletu. Możesz też, jeśli wolisz wydrukować na drukarce.

Opinie czytelników

Polecam. Bardzo ciekawe pomysły. Szczegółowo opisane jak zrobiono każde zdjęcie i na co należy zawracać uwagę.
RGB
Bardzo dobre i ciekawe opracowanie. Polecam. Zapewne sięgnę po inne opracowania autora.
Iwona
Polecam! Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie…
Alicja
Ciekawie opisane sposoby fotografowania z możliwością zastosowania do innych celów.
Wojciech
Świetne na nadchodzące długie zimowe wieczory. Uczy kreatywnego podejścia do fotografii. Znakomite jak wszystkie porady Autora!
Gab
Polecam, świetne opracowanie, jest to już jedna z kolejnych pozycji tego Autora, które zakupiłam. Bardzo przydatne i przystępnie napisane.
Janina
Bardzo fajny poradnik. Eksperyment z płytą CD robiłam kiedyś…ale komórką. Teraz zrobię powtórkę… 🙂 POLECAM…
Helena Chałupka

Bonusy

Kupując poradnik, otrzymasz również bonusy. Uzyskasz dostęp do specjalnej listy użytkowników. Dzięki temu będziesz dostawał aktualizacje oraz dodatkowe materiały i informacje. Już teraz dostępne są dodatkowe eksperymenty do zrobienia w domu lub jego okolicy.

4 bonusowe elskerymenty. Wartość 6 zł

Eksperymenty fotograficzne 37
 • #34 Kwiaty na idealnie białym tle
 • #35 Różne oblicza łańcucha
 • #36 “Więc chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko …”
 • #37 Iskry lecą w kółka

Nie trzeba więc wychodzić z domu, by pobawić się fotografią i tworzyć ciekawe kadry. Specjalnie napisałem „stworzyć”, a nie „zrobić”. Podróżując, przeważnie szukamy czegoś nowego i łapiemy aparatem to, co widzimy, to co nas zainteresuje, jesteśmy obserwatorami. Robiąc zdjęcia w domu, potrzebne jest trochę inne podejście. Tu przeważnie wszystko już znamy. Trzeba więc wykazać się kreatywnością i zobaczyć coś ciekawego w czymś, co nie zawsze na pierwszy rzut oka wygląda interesująco. Warto więc wykazać się inicjatywą i wydobyć to coś na światło dzienne. Przemienić normalne w ciekawe i niecodzienne. To doskonałe ćwiczenie na rozwijanie swojej kreatywności. Mam nadzieję, że w prezentowanej publikacji znajdziesz wiele inspiracji, które skłonią Cię do fotografowania i tworzenia własnych niesamowitych kadrów.

Baw się fotografią. Naprawdę warto.

Pozdrawiam serdecznie,

Pytania i odpowiedzi

Jak najbardziej. Wystarczy, że podczas składania zamówienia podasz NIP i dane do jej wystawienia. Będę mógł wtedy wygenerować fakturę i wysłać do Ciebie wiadomość. Faktura będzie dostępna do pobrania na Twoim koncie w sklepie. Prowadzę firmę od ponad 10 lat i wystawiam faktury.

Informacja o bonusach jest zazwyczaj podana na stronie z ofertą. Wszystkie zakupione materiały łącznie z bonusami będą dostępne na Twoim koncie w sklepie. Czasami zmieniam bonusy. Jeśli jakiś dodam, to wysyłam wiadomość, że można się zalogować do sklepu i pobrać dodatkowy materiał. Jeśli jakiś planuję usunąć, to będzie czas na jego pobranie. Tak więc najwięcej zyskują Ci, co kupią wcześniej. Mają dostęp do obecnych i przyszłych materiałów.

Po tym, jak złożysz i opłacisz zamówienie, zostaniesz natychmiast przekierowany/przekierowana na odpowiednią stronę. Jeśli jest to Twój pierwszy zakup w nowym sklepie (działa od maja 2023 r.), to zostanie też utwożone dla Ciebie konto, gdzie znajdziesz wszystkie zakupione materiały. Na podany adres email otrzymasz też login i hasło do swojego konta. Jeśli jest to kolejny zakup, to po opłaceniu zamówienia zaloguj się do sklepu i pobież pliki PDF z poradnikami.

PDF to popularny format dokumentów. Do jego odczytania na komputerze będzie potrzebny czytnik plików PDF np. darmowy program Adobe Reader. Tablety z reguły mają już wgrany czytnik ebooków. Jeśli takiego nie masz, możesz zainstalować darmową aplikację Adobe Reader dla iPad lub urządzeń z systemem Android.

Nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Płacisz tyle, ile widzisz na tej stronie.

Na sprzedawane poradniki udzielam Ci 30-dniowej gwarancji satysfakcji. Oznacza to, że masz czas by spokojnie je sprawdzić. Jeśli w tym czasie uznasz, że nie spełniły one Twoich oczekiwań, zwrócę Ci wpłacone pieniądze bez żadnych dodatkowych kosztów. Nie musisz też podawać żadnej przyczyny. Po prostu napisz do mnie na adres sklep@fotodc.pl. Decyzja o zakupie jest więc w pełni odwracalna.

Jest to co najmniej 30 dni, ale tak naprawdę ebook będzie dostępny do pobrania tak długo, jak długo będzie on w ofercie sklepu oraz jak długo będziesz miał/miała swoje konto w sklepie. Gdyby pojawiły się jakieś problemy z pobraniem pliku, to pisz na adres sklep@fotodc.pl.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytanie, pisz śmiało na: sklep@fotodc.pl

100 % gwarancji satysfakcji

Być może zastanawiasz się, czy ten poradnik jest wart Twojego czasu i pieniędzy. Bez obaw.

Na sprzedawane poradniki udzielam 30-dniowej gwarancji satysfakcji. Oznacza to, że masz czas by spokojnie go sprawdzić i osobiście się przekonać, czy jest dla Ciebie. Jeśli w tym czasie uznasz, że nie spełnił on Twoich oczekiwań, zwrócę Ci wpłacone pieniądze bez żadnych dodatkowych kosztów. Nie musisz też podawać żadnej przyczyny. Po prostu napisz do mnie na adres sklep@fotodc.pl. Decyzja o zakupie jest więc w pełni odwracalna.

4.63/5

średnia ocena wszystkich moich płatnych publikacji

9000+

sprzedanych moich płatnych publikacji

Kilka słów o autorze

Przemysław Oziemblewski

Twórca bloga FotografiaDlaCiekawych.pl, którego odwiedziło już ponad 3 miliony użytkowników. Autor wysoko cenionych ściąg fotograficznych, kursów i poradników w tym: „Magia nocnych zdjęć”, „Ekspozycja — Barwa — Ostrość”, „Sekrety światła”, „Magia głębi ostrości i ozdobnego rozpraszania tła”, „Magia czasu migawki”, „DIY — akcesoria fotograficzne” i innych. Zostały one sprzedane w łącznym nakładzie ponad 9 tysięcy egzemplarzy i dostępów.

W 2006 roku udostępnił prawdopodobnie pierwszy polski ebook o fotografii „Fotografia dla ciekawych”. Drugie jego wydanie z 2019 roku w ciągu pierwszych trzech dni zostało pobrane ponad tysiąc razy.

Prowadził stacjonarne warsztaty i kursy fotograficzne oraz on-line za pośrednictwem Internetu.

Szczególnie bliski jest mu temat światła również z racji zawodowych doświadczeń. Po ukończeniu specjalności Technika Świetlna na Politechnice Poznańskiej pracował przez kilkanaście lat w dużej firmie oświetleniowej. Zajmował się w niej projektowaniem oświetlenia. Był również redaktorem magazynu oświetleniowego „Widzieć więcej”. Obecnie prowadzi własną firmę takart Przemysław Oziemblewski.

Pasjonat fotografii od młodzieńczych lat. Propagator wiedzy o fotografowaniu. Doradza jak lepiej fotografować i czerpać z tego radość. Pomaga początkującym fotografom w rozwijaniu ich fotograficznej pasji.

33 eksperymenty fotograficzne

Czyli przepisy na ciekawe zdjęcia do zrobienia w domu.

Ocena 4,81/5

4.81/5 (21 głosów) – średnia ocena poradnika

33 eksperymenty fotograficzne

Autor: Przemysław Oziemblewski
Data wydania pierwszego: 2020/04
Stron: 126
Format: publikacja elektroniczna (plik PDF)
ISBN: 978-83-931422-7-9

Ile to wszystko kosztuje?

Poradnik „33 eksperymenty fotograficzne” — cena 44 zł

Bonusowe eksperymenty — wartość 6 zł

Wartość razem – 50 zł

Jednak cena dla Ciebie to 50 zł 44

Formularz zamówienia