Dziękuję za złożenie zamówienia. Już za chwilę zakupione materiały będą dostępny na Twoim koncie w sklepie.

Poczekaj jednak chwilę … to nie wszystko.
Mam dla Ciebie jeszcze prezent w podziękowaniu
za dokonany zakup

Jest to zestaw praktycznych ściąg fotograficznych razem z bonusami w specjalnej cenie.
Jednak ta jednorazowa propozycja jest dostępna tylko na tej stronie przez 15 minut.

Przemysław Oziemblewski

Ściągi fotograficzne

– zestaw dla zabieganych + bonusy

Zobacz, jak zaoszczędzić swój czas i szybciej robić lepsze zdjęcia.

Zobacz ściągi fotograficzne

Tematów do ogarnięcia w fotografii jest całkiem sporo. Tyle ich jest, że na początku można się zupełnie pogubić. Możesz uczyć się systematycznie kawałek, po kawałku, ale czy jesteś pewny/pewna, że poznajesz te najważniejsze rzeczy i w odpowiedniej kolejności?

Możesz poznawać fotografowanie od szczegółu do ogółu. Czyli najpierw jedno zagadnienie, później drugie i kolejne.
Poza tym musisz jeszcze umieć połączyć te zagadnienia między sobą, by wiedzieć, co na co wpływa. Ucząc się w ten sposób, nie widzisz jednak, ile jeszcze tego jest i czego w następnej kolejności warto się nauczyć.

Możesz też zrobić odwrotnie. Od ogółu do szczegółu. Czyli najpierw z lotu ptaki patrzysz na całość i dopiero wtedy wybierasz konkretne zagadnienia do dokładniejszego rozpoznania. Taki ogólny wgląd dają właśnie ściągi.

W tym miejscu zacytuję fragment opinii ich użytkownika „Trzy lata temu zainteresowałem się poważniejszą fotografią. Przeczytałem dokładnie trzy wysoko cenione książki, ale dopiero dzięki ściągom moja wiedza się uporządkowała. I za takie świetne repetytorium jestem niezmiernie wdzięczny Panu Przemysławowi.” – Janusz Cz. z Naramowic.

Dzięki takiemu podejściu oszczędzasz mnóstwo swojego czasu. Nie musisz analizować i przeglądać poradników, kursów, opisów z różnych źródeł i łączyć tej całej wiedzy w spójny ciąg przyczynowo skutkowy. Zrobiłem to za Ciebie. Masz gotowy zestaw najważniejszych zagadnień dla początkującego fotografa. To doskonale ułatwia usystematyzowanie swojej wiedzy.

Zawartość ściąg jest dokładnie przemyślana, tak by zawierały tylko niezbędne informacje. Ściągi zostały zaprojektowane w taki sposób, by umożliwić Ci dostęp od ręki do tego, co potrzebujesz. Masz więc podręczne szkolenie, dzięki czemu możesz się uczyć, gdzie chcesz i kiedy chcesz.

Możesz je wydrukować lub wgrać na tablet i smartfon, i mieć je zawsze pod ręką. Ściągi możesz wykorzystać do nauki fotografii, usystematyzowania jej podstaw lub do bardzo szybkiego przypomnienia co jeszcze zrobić w czasie fotografowania. Dzięki temu efektywniej wykorzystasz swój czas i możliwości związane z określonym motywem lub miejscem. Złapiesz aparatem więcej różnorodnych, lepszych i ciekawszych kadrów.

Główne korzyści dla Ciebie

Ułatwisz sobie fotografowanie. Czy to w plenerze, czy w studio szybko dotrzesz do odpowiedniej informacji.

Zrobisz więcej różnorodnych i ciekawych zdjęć. To jeszcze bardziej rozbudzi Twoją fotograficzną pasję.

Szybciej nauczysz się podstaw fotografowania i efektywniej wykorzystasz swój cenny czas.

Zobaczysz, jak do maksimum wykorzystać fotografowane miejsce lub obiekt, by uzyskać lepsze kadry.

Usystematyzujesz swoją wiedzę i zobaczysz, czego jeszcze warto się dowiedzieć i nauczyć.

A jeśli jesteś początkujący lub początkująca to zaczniesz naukę od najważniejszych spraw.

Jak pamiętać o wszystkim, czego już się nauczyłeś/nauczyłaś?

Dostałem wiadomość, którą można skrócić do wypowiedzi „Największą trudność sprawia mi pamiętanie o wszystkim, czego się już nauczyłam i wykorzystanie tego w praktyce. Szczerze mówiąc, robiąc zdjęcia, w ogóle nie myślę o kompozycji, kadrowaniu, parametrach itd. Dopiero w domu zauważam, ile rzeczy mogłam zrobić inaczej”.

Zastanów się, czy czasem też tak masz, że czytając poradnik, oglądając kurs wideo, czy biorąc udział w kursie stacjonarnym, dostajesz mnóstwo ciekawej informacji. Jednak później, kiedy przychodzi czas na samodzielne fotografowanie to wszystko, ta cała wiedza gdzieś jest, ale trudno się do niej szybko dostać i sobie przypomnieć.

Co się  dzieje, kiedy będąc na wymarzonym plenerze fotograficznym czy jakimś wydarzeniu, zamiast robić zdjęcia, zaczynasz głowić się nad ustawieniami aparatu i starasz się powrócić do tego, co było np. w kursie, w którym brałeś/brałaś udział 4 tygodnie temu?

Okazuje się więc, że wcale nie tak łatwo przenieść zdobytą wiedzę na praktykę w czasie fotografowania. Będąc np. w plenerze, łatwo jest się zatracić w fotografowaniu bez większego zastanowienia. A przecież warto zwrócić uwagę na to, co jest w tle za obiektem, wielkości fotografowanego obiektu w kadrze, odpowiednie jego skadrowanie, wybranie ogniskowej, konkretnej wartości czasu naświetlania, czy zadbaniu o właściwą głębię ostrości. Dodać do tego można jeszcze punkt widzenia, pozycję aparatu i szereg innych zmiennych.

To jest realny problem i marnowanie szans na ciekawe zdjęcia. Jak zatem temu zaradzić? Jak szybko dojść do poszukiwanej informacji? Odpowiedzią są ściągi fotograficzne. Uporządkowana wiedza zaprezentowana w maksymalnie skondensowany sposób, łatwa do przejrzenia i zastosowania.

Dlatego przygotowałem 35 gotowych do wydrukowania kart – ściąg fotograficznych. Możesz je sobie wydrukować i nosić wygodnie w torbie fotograficznej, możesz też wgrać na komórkę lub tablet i mieć gotowy przewodnik w podróży. Możesz więc je łatwo wykorzystać do przypomnienia sobie, jak ustawić aparat i na co jeszcze zwrócić uwagę przy fotografowaniu. Dzięki temu łatwiej i pełniej wykorzystasz fotografowany motyw, by uzyskać dobre zdjęcia.

Przykładowe opinie użytkowników

Sciągi fotograficzne - opinia
Sciągi fotograficzne - opinia
Sciągi fotograficzne - opinia
Sciągi fotograficzne - opinia

Jak uczyć się z wykorzystaniem ściąg fotograficznych?

Ściągi fotograficzne na stole z aparatem

Zastanawiałem się, czy to ma sens, czy to jest dobre rozwiązanie z punktu widzenia nauki fotografowania. Taka ściąga to przecież z definicji ograniczona dawka informacji.

Wtedy trafiłem na nagranie wykładu na TEDxCSU. Pisarz Josh Kaufman zaprezentował tam technikę opanowywania nowej dziedziny w czasie 20 godzin. Jego wystąpienie znajdziesz na YouTube pod tytułem „Pierwsze 20 godzin – jak nauczyć się czegokolwiek: Josh Kaufman na TEDxCSU”. Są dostępne napisy w języku polskim. W skrócie ta technika składa się z kilku zadań:

 • Rozłóż umiejętność, której chcesz się nauczyć na łatwe do opanowania części.
 • Opanuj wybraną część na tyle dobrze, byś mógł sam/mogła sama się poprawiać i ćwiczyć. Skorzystaj z 3 do 5 źródeł na dany temat, ćwicz i poprawiaj popełniane błędy.
 • Skoncentruj się na nauce i ćwiczeniach. Usuń wszelkie rozpraszacze. Zaangażuj się.
 • Poświęć na to w sumie 20 godzin np. 45 minut dziennie przez miesiąc.

Tu pojawia się jednak problem dla początkujących fotografów, a mianowicie jak tak ogromną dziedzinę, jak fotografia podzielić na części, co wybrać i od czego zacząć? Jak do tego się zabrać? Dlatego pomyślałem, że jak mam robić ściągi, to powinny one być właśnie takimi porcjami wiedzy, takimi dokładnie wyselekcjonowanymi częściami, z którymi można szybko się zaznajomić.

Każda osoba ma inne doświadczenie fotograficzne, pewne elementy już zna, pewne lepiej a inne gorzej. Jednak taki zestaw ściąg może być dobrym przeglądem czego jeszcze się nauczyć lub o czym szerzej dowiedzieć.

Zobacz więc ściągi i oceń, których części (umiejętności cząstkowych) powinieneś/powinnaś się jeszcze nauczyć. Dla tych znanych wystarczy Ci rzut oka na ściągę i już wiesz. Jeśli natomiast coś przyciągnie Twoją uwagę na dłużej, to być może warto będzie dokładniej się temu przyjrzeć, przeczytać, przeanalizować i przećwiczyć.

Ściąga fotograficzna na telefonie
Wydrukowane ściągi fotograficzne

Na ściągach nie da się umieścić wszystkiego, ale też nie ma takiej potrzeby, bo przecież to ma być esencja informacji. Jeśli natomiast potrzebujesz czegoś więcej z określonego tematu, to już znając swoje upodobania, możesz poszukać kolejnych informacji w innych źródłach. Będzie to już jednak takie ukierunkowane szukanie dodatkowych informacji, a nie wchłanianie wszystkiego, co się da. Więc myślę, że w tym zakresie ściągi też będą pomocne.

Ściągi możesz więc wykorzystać również do nauki fotografii. Najlepiej, jeśli wykorzystasz do tego wspomnianą technikę 20 godzin nauki.

Zaczynając przygodę z fotografią, możesz czuć się przytłoczony ogromem wiedzy, którą trzeba sobie przyswoić. Nie każda przecież jest równie istotna. Opisów i porad w Internecie jest całe mnóstwo, czasami nawet sprzecznych. Te 35 ściąg fotograficznych da Ci solidny przegląd istotnych informacji i umiejętności, które warto opanować.

Ściągi są ułożone w ściśle określonej kolejności. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, byś sobie je wydrukował i ułożył na swój sposób. Jeśli chcesz wykorzystać je do nauki, to wybierz te zagadnienia, które Ciebie interesują i ułóż w kolejności, w jakiej chcesz się ich uczyć. Teraz wystarczy, że danemu zagadnieniu poświęcisz średnio do 45 minut dziennie. Jeśli jakieś zagadnienie zabierze Ci mniej czasu, to sięgnij po następne. Zapoznaj się z nim i je przećwicz.

Ściągi fotograficzne

Sama esencja

Bogata i skondensowana wiedza. Zaprezentowana w jak najbardziej zrozumiały sposób.

Przemyślany materiał

Staranie wyselekcjonowany i przemyślany materiał. Pokazany w sposób uporządkowany.

To, co najważniejsze

Tylko to, co najważniejsze. Krótkie opisy, pieczołowicie dobrane zdjęcia, ilustracje, tabele.

Otrzymasz je do pobrania w trzech wersjach

JPG

Pliki JPG (najbardziej rozpowszechniony format zdjęć) do wgrania sobie na smartfon i tablet.

PDF

Plik PDF do wydrukowania ściąg w rozmiarze “pocztówkowym” – po dwie ściągi na stronę A4.

PDF

Plik w formacie PDF do samodzielnego wydrukowania ściąg w pełnym rozmiarze A4.

Zawartość ściąg jest dokładnie przemyślana, tak by zawierały tylko niezbędne informacje. Ściągi zostały zaprojektowane w taki sposób, by umożliwić Ci dostęp od ręki do tego, co potrzebujesz. Masz więc podręczne szkolenie, dzięki czemu możesz się uczyć, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Możesz je wydrukować w mniejszym formacie (“pocztówkowym” – wydruk po dwie na stronę A4), by z łatwością zmieściły się w torbie. Możesz zrobić wydruk w pełnym formacie A4 dla większej czytelności. Możesz też je wgrać na telefon i mieć do nich natychmiastowy dostęp. Umieszczone w telefonie/tablecie ściągi możesz łatwo przeglądać oraz powiększać dowolne ich fragmenty.

 • Na 35 arkuszach ujęte zostały najważniejsze aspekty podstaw fotografii.
 • Złożone koncepcje zostały zaprezentowane z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych grafik i skrupulatnie wyselekcjonowanych zdjęć.
 • Obszerny materiał został zaprezentowany w sposób skondensowany – sama esencja.
 • Ściągi możesz wydrukować i umieścić w torbie. Możesz też wgrać sobie na tablet lub telefon. Dzięki temu będziesz mieć je zawsze pod ręką.
 • Możesz je wykorzystać jako szybkie odświeżenie posiadanej wiedzy.
 • Mogą posłużyć Ci do szybkiej nauki podstaw fotografii.
 • Możesz sprawdzić, jakich jeszcze podstawowych zagadnień fotograficznych warto się nauczyć.

Zagadnienia, które odkryjesz

Ściągi 1 i 2

Budowa, działanie i elementy sterujące aparatem fotograficznym.
Wartość 6 zł

Ściągi 3 do 7

Sprawy związane z używaniem i wykorzystywaniem obiektywów. Wartość 15 zł

8 do 15 oraz 21 do 22

Ekspozycja, jej składniki, modyfikacje i wpływ na zdjęcie.
Wartość 30 zł

Ściągi 16 i 17

Co to jest histogram oraz jak go czytać, by uzyskać odpowiednie naświetlenie.
Wartość 6 zł

Ściągi 18 i 35

Kolor zdjęcia wynikający z barwy światła i balansu bieli oraz dobór kolorów na zdjęciu.
Wartość 6 zł

Ściągi 19 i 20

Tematy związane z uzyskiwaniem ostrych zdjęć.
Wartość 6 zł

Ściągi 23 i 24

Filtry i inne przydatne akcesoria fotograficzne.
Wartość 6 zł

Ściągi 25 do 27

Podstawowe metody na dobrą kompozycję obrazu fotograficznego.
Wartość 9 zł

Ściągi 28 do 34

Język i elementami obrazu. Perspektywa i punkty widzenia.
Wartość 21 zł

Razem wartość 105 zł. To jednak nie wszystkie ściągi. Czytaj dalej.

Dokładne tematy ściąg fotograficznych

Zestaw ściąg fotograficznych
 1. Budowa i obsługa aparatu
 2. Zasada działania aparatu
 3. Ogniskowa i kąt widzenia aparatu
 4. Ekwiwalent ogniskowej
 5. Ogniskowa i kąt widzenia — przykłady
 6. Podstawowe rodzaje obiektywów
 7. Dodatkowe cechy, podział i zastosowanie obiektywów
 8. Przysłona
 9. Głębia ostrości — przysłona
 10. Głębia ostrości — odległość ostrzenia
 11. Głębia ostrości — ogniskowa
 12. Czas naświetlania
 13. Czas naświetlania — przykłady
 14. ISO
 15. Ekspozycja
 16. Histogram
 17. Jak czytać histogram
 18. Temperatura barwowa i balans bieli
 19. Ostrość i auto fokus (AF)
 20. Stabilne trzymanie aparatu
 21. Tryby pracy aparatu i korekta ekspozycji
 22. Pomiar światła
 23. Filtry fotograficzne
 24. Akcesoria fotograficzne
 25. Kompozycja – wielkość obiektu
 26. Kompozycja centralna
 27. Mocne punkty i reguła trójpodziału
 28. Język i elementy obrazu – cz. 1
 29. Język i elementy obrazu – cz. 2
 30. Język i elementy obrazu – cz. 3
 31. Język i elementy obrazu – cz. 4
 32. Perspektywa
 33. Prostowanie budynków
 34. Punkt widzenia
 35. Koło barw

Zabierz je na sesję lub w plener fotograficzny i …

Sprawdź różne metody

Chcesz zrobić więcej różnorodnych i nietuzinkowych zdjęć? Stosuj różne techniki i punkty widzenia.

Skoncentruj uwagę

Nie wiesz, od czego zacząć? Zobacz na ściądze na, co zwrócić uwagę w czasie fotografowania.

Wykorzystaj sytuację

Zobaczysz jak do maksimum wykorzystać fotografowany motyw, by uzyskać ciekawe zdjęcia.

Dlaczego powstały te ściągi fotograficzne?

Nie jestem fanem analizy statystycznej, ale czaszami zaglądam w statystyki, by sprawdzić co z tego, co tworzę, jest interesujące dla innych. Samemu trudno jest przewidzieć, co dla kogoś będzie przydatne i ciekawe. Dlatego piszę na różne tematy fotograficzne, również te, które mnie w danym okresie interesują i zajmują. Zaglądając jednak w statystyki popularności moich pinów w serwisie Pinterest, zauważyłem pewną prawidłowość, jest ona na tyle silna, że nie mogłem jej zignorować.

Mianowicie okazuje się, że najbardziej popularnymi pinami są te ze ściągami fotograficznymi. Wyprzedają one inne piny, a w zasadzie miażdżą niemiłosiernie. To dało mi dużo do myślenia. Przykładowo w statystyce za wrzesień 2020 r. piny ze ściągami fotograficznymi są na miejscu, uwaga: 1,2,4,5,6 i 7.

Tak więc spośród najpopularniejszych pinów w pierwszej dziesiątce jest sześć kierujących na ściągi fotograficzne. Wychodzi na to, że sporo osób woli dostawać informacje nie w postaci obszernej, ale skróconej i zaprezentowanej w postaci ściągi.

W ten sposób zrodziła się koncepcja przygotowania zestawu ściąg fotograficznych dla początkujących. Zestawu zbierającego dokładnie wyselekcjonowane informacje w sposób uporządkowany i bardzo skondensowany, a jednocześnie możliwie jak najbardziej przystępny do szybkiego odbioru.

Bonusy

Kupując ściągi, otrzymasz również bonusy. Uzyskasz dostęp do specjalnej listy użytkowników. Dzięki temu będziesz dostawał aktualizacje oraz dodatkowe ściągi fotograficzne. Już teraz dostępnych jest 12 bonusowych ściąg.

19 bonusowych ściąg. Wartość 57 zł

bonusowe ściągi fotograficzne
 • Sposoby na makro
 • Bokeh
 • Wartości przysłony
 • Wartości czasu naświetlania
 • Wartości ISO
 • Odległość hiperfokalna
 • Tabela odległości hiperfokalnej — aparaty z matrycą 1-calową
 • Tabela odległości hiperfokalnej — aparaty systemu micro 4/3
 • Tabela odległości hiperfokalnej — aparaty Canon z matrycą APS-C
 • Tabela odległości hiperfokalnej — aparaty z matrycą APS-C – Nikon DX, Pentax, Sony
 • Tabela odległości hiperfokalnej — aparaty z matrycą FF (pełna klatka 36 mm x 24 mm)
 • Tabela odległości hiperfokalnej — aparaty średnioformatowe (matryca 44 mm x 33 mm)
 • Błędy początkujących fotografów
 • Lista kontrolna z pytaniami przy robieniu zdjęć
 • Lista kontrolna obróbki zdjęć
 • Luksomierz na światłomierz – zmiany co 1 EV
 • Luksomierz na światłomierz – zmiany co 1/3 EV wariant 1
 • Luksomierz na światłomierz – zmiany co 1/3 EV wariant 2
 • Luksomierz na światłomierz – zmiany co 1/3 EV wariant 3

Kurs „Fotografia dla początkujących — esencja” Wartość 47 zł

Kurs - Fotografia dla początkujących - esencja

Błyskawiczny kurs dla osób fotografujących aparatem lub smartfonem. Składa się on tylko z trzech lekcji wideo. Materiał dostępny jest w postaci nagrań do obejrzenia na platformie sklepu.

W pierwszej omówione zostały funkcje związane z podstawową obsługą i poprawnym naświetlaniem zdjęć. Dowiesz się z niej jak samodzielnie wpływać na jasność zdjęcia oraz jak radzić sobie z wysokimi kontrastami fotografowanej sceny. Tak, by np. zarówno jasne niebo, jak i to, co na ziemi było dobrze naświetlone.

W drugiej lekcji poznasz najważniejsze sposoby na dobrą kompozycję zdjęcia. Dowiesz się:

 • jak dużo kadru powinien zajmować fotografowany obiekt,
 • kiedy stosować kompozycję centralną, a kiedy regułę trójpodziału,
 • gdzie znajdują się i jak wyznaczać mocne punkty kadru,
 • jak wykorzystać perspektywę,
 • co daje zmiana punktu widzenia,
 • i jak dzięki temu wszystkiemu robić lepsze zdjęcia.

W trzeciej lekcji poznasz sposoby na urozmaicenie swoich kadrów. Zademonstruję to na przykładzie zdjęć miejskich. Dzięki temu dostrzeżesz, jak różne mogą być sposoby fotografowania. Łatwo to przećwiczysz, organizując sobie fotospacer przez miasto.

Kolejne opinie użytkowników

Wiedza przekazana w ściągach to sama kwintesencja fotografii, a sam pomysł na taki sposób ujęcia tych informacji — mistrzowski!!! Gratulacje — uczniowie uwielbiają przecież ściągi, w przeciwieństwie do podręczników i lektur, dlatego ten produkt, to pomysł na 6 🙂
Małgorzata Szostak
Ściągi są naprawdę super pomysłem, bardzo ciekawa koncepcja i bardzo pomocna. Generalnie można w kieszeni mieć wszystko, co potrzeba, nieraz można dostać pomroczności jasnej, czy w początkowej fazie robienia fotografii się pogubić. Takie ściągi pozwalają się ogarnąć. Polecam
Tomasz
Bardzo pomocne. Tylko polecać!!!
Wiesław Jakubowski
“Ściągi fotograficzne” to nareszcie coś, co już dawno powinno się ukazać. Gratulacje za doskonały pomysł. Polecam…. Polecam…. !!!
Jerzy
Pomysł na “Ściągi fotograficzne” jest absolutnie fantastyczny. Wszystkie podstawowe zasady robienia dobrych zdjęć zostały przedstawione zwięźle i obrazowo, w bardzo przystępny sposób. Serdecznie polecam, zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym (dla przypomnienia i usystematyzowania posiadanej wiedzy).
Gabriela
Bardzo wartościowy materiał, pod kątem merytorycznym, jak również praktycznym. Łatwość dostępu do materiałów powoduje, iż wiedza zawarta “w pigułce” jest na wyciągnięcie ręki, praktycznie w każdym przypadku.
Robert Karyś
Po przestudiowaniu materiałów stwierdzam, że warto było pozyskać takie ściągi. Wiele się czasem zapomina, a tu odpowiednia karta i już można przypomnieć sobie tylko jeden temat lub dwa. To ogromna zaleta ściąg. Wiedza w pigułce to zawsze szybsze dotarcie do potrzebnych informacji. Różnorodna tematyka to kolejna zaleta tego wydania. Przeczytałem wiele książek o fotografii. Z każdej robiłem notatki, ale potem znaleźć to, co jest potrzebne w gąszczu tej ogromnej wiedzy, to duży problem. Z tej strony kupiłem już kilka wydawnictw i jak na razie się nie zawiodłem. Trzecią zaletą jest autor – praktyk, a nie ktoś chwalący się wiedzą bez trzymania aparatu w ręku. Zatem gorąco polecam ściągi i proszę o podobne dotyczące pracy a lampami błyskowymi, czy przykładami zastosowań filtrów CPL i FLD.
Krzysztof M
Dobre. Synteza pełnego warsztatu. Zarówno technika (aparat) jak i narzędzia wyrazu artystycznego. Dla początkującego każda karta może być (i powinna) punktem wyjścia do pogłębionej analizy zagadnienia. Dla średnio zaawansowanego to materiał do utrwalania. Dla zaawansowanego – skrótowość i prosta (wręcz surowa) forma mogą stać się inspiracją (choć takie wykorzystanie, wbrew pozorom, może wymagać największego wysiłku – w prostych, niewyszukanych podstawach trzeba naprawdę chcieć dostrzec nowe ścieżki).
Piotr Klimek
Dla początkujących, dla zaawansowanych, dla młodych i starych pasjonatów fotografii. Super robota jak zwykle.
Andrzej
Bardzo przydatne i rzetelnie opracowane materiały, warto sięgnąć na każdym etapie wtajemniczenia. 100% praktycznych informacji, od definicji, przez zastosowanie i przykłady. Histogramy super. Bardzo dziękuję i polecam.
Michał
Ściągi są trafione idealnie w punkt. W sposób “obrazowy” bardzo szybko pomagają zorientować się, co w danej chwili gra szczególną rolę, tak aby zdjęcie się wyróżniało, a nie było tylko kolejnym zapisanym plikiem. Zdecydowanie polecam jeszcze niezdecydowanym 🙂 Naprawdę warto 🙂
Baziu
Kiedyś miałem coś takiego. w epoce fotografii czarno-białej. Odbite na papierze fotograficznym, format mniej więcej A7, podstawowe informacje na temat ekspozycji, czasu, przesłony ogniskowej itp. Tu mamy wersję rozwojową, ze znacznie większym zakresem wiedzy. Polecam.
Przemysław Rasała
Przede wszystkim czytelnie. Żadnego inżynieryjnego bełkotu tylko przystępnie dla każdego. Na pewno zachęci do nauki nowych fotografów, a nieco zaawansowanym pozwala skorygować niektóre błędy, niedopatrzenia czy też braki wiedzy. Szczerze polecam 🙂
Mariusz Paszek
Materiał zawarty w “ściągach” bardzo konkretny, przejrzysty i zrozumiały. Każdy może szybko i precyzyjnie zastosować czasami bardzo skomplikowane ustawienia aparatu szczególnie jak wykonuje te czynności od czasu do czasu. Bardzo dobre podpowiedzi dla osób, które lubią fotografię w wolnych chwilach, ale tych chwil jest bardzo mało a “pasje” czy chęci ciekawych zdjęć są bardzo duże. Polecam Wszystkim omawiany produkt.
Jarosław Kozieł

Pytania i odpowiedzi

Ściągi tworzyłem z przeznaczeniem dla początkujących i średnio zaawansowanych pasjonatów fotografii. Możesz je wykorzystać do nauki fotografii, usystematyzowania posiadanej wiedzy oraz do szybkiego przypomnienia najważniejszych jej elementów w czasie wyjazdu, pleneru, w czasie samodzielnego fotografowania.

Część osób, które kupiły ściągi, znam trochę bardziej i są to osoby zarówno początkujące, jak i całkiem mocno zaawansowane. Ściągi kupowane są również przez nauczycieli jako materiały dydaktyczne na potrzeby prowadzonych zajęć. Więc kupują je osoby o bardzo
różnym poziomie zaawansowania.

Ponad 95% informacji zawartych na kartach jest uniwersalnych i nie dotyczy konkretnego aparatu. Różnice natomiast mogą się pojawić w sposobie ustawiania parametrów i możliwościach technicznych. Histogram mają tylko aparaty cyfrowe, więc jeśli masz aparat analogowy na film, to z histogramu nie skorzystasz. W przypadku telefonów komórkowych nie będziesz miał/miała możliwości zmiany wartości przysłony, bo ta jest stała (są jednak i od tego wyjątki).

Natomiast to, co jest związane z kompozycją obrazu, ekspozycją, językiem i elementami obrazu, perspektywą, barwą itp., wszystko to jest niezależne od aparatu. Dotyczy fotografowania zarówno lustrzanką, kompaktem, bezlusterkowcem, cyfrówką, analogiem, jak i telefonem komórkowym. Niezależnie więc czym fotografujesz, dzięki ściągom będziesz mógł/mogła w zdecydowanie większym stopniu wykorzystać swój aparat.

Po tym, jak złożysz i opłacisz zamówienie, natychmiast na Twoją skrzynkę mailową wysyłam wiadomość z dostępem do ściąg. Dostaniesz je w dwóch formatach. Będą to pliki JPG oraz pliki PDF. JPG to najbardziej popularny format plików graficznych. Jego odczyt umożliwia wiele urządzeń bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania. Dlatego wystarczy, że je wgrasz na telefon lub tablet i od razu możesz z nich korzystać za pomocą aplikacji do przeglądania zdjęć. PDF to popularny format dokumentów. Do jego odczytania na komputerze będzie potrzebny czytnik plików PDF np. darmowy program Adobe Reader. Dostaniesz jego dwa warianty. Będziesz mógł/mogła wydrukować ściągi w mniejszym lub większym rozmiarze. Mniejszy rozmiar “pocztówkowy” – wydruk po dwie ściągi na stronę A4, by z łatwością zmieściły się w torbie. Większy rozmiar A4 dla większej czytelności.

Po tym, jak złożysz i opłacisz zamówienie, dostaniesz wiadomość email z hasłem do swojego konta w sklepie. Tam będą już na Ciebie czekały zamówione materiały razem z bonusami. Jeśli jest to kolejny Twój zakup i masz już swoje kont, to po opłaceniu zamówienia zaloguj się na nie.

Jak najbardziej. Wystarczy, że podczas składania zamówienia podasz NIP i dane do jej wystawienia. Będę mógł wtedy wygenerować fakturę i wysłać do Ciebie mailem. Prowadzę firmę od ponad 10 lat i wystawiam faktury.

Nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Płacisz tyle, ile widzisz na tej stronie.

Oczywiście nie ma ściąg idealnych. Na pewno nie obejmują one wszystkich zagadnień związanych z fotografią. Są na nich ujęte najważniejsze informacje z zakresu podstawowego. Sama forma ściąg może wywoływać również niedosyt opisu jakiegoś zagadnienie. Na jednej stronie nie da się ująć wszystkich niuansów. Z jednej strony to jest wadą, ale z innej zaletą. Bo to jest ściąga — skrócona forma, która oszczędza czas. W celu uzyskania dodatkowych i szczegółowych informacji zapraszam do sięgnięcia po inne poradniki.

Na sprzedawane ściągi fotograficzne udzielam Ci 30-dniowej gwarancji satysfakcji. Oznacza to, że masz czas by spokojnie je sprawdzić i przetestować. Jeśli w tym czasie uznasz, że nie spełniły one Twoich oczekiwań, zwrócę Ci wpłacone pieniądze bez żadnych dodatkowych kosztów. Nie musisz też podawać żadnej przyczyny. Po prostu napisz do mnie na adres sklep@fotodc.pl. Decyzja o zakupie jest więc w pełni odwracalna.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytanie, pisz śmiało na: sklep@fotodc.pl

100 % gwarancji satysfakcji

Być może zastanawiasz się, czy te ściągi są warte Twojego czasu i pieniędzy. Bez obaw.

Na sprzedawane ściągi fotograficzne udzielam Ci 30-dniowej gwarancji satysfakcji. Oznacza to, że masz czas by spokojnie je sprawdzić i przetestować. Jeśli w tym czasie uznasz, że nie spełniły one Twoich oczekiwań, zwrócę Ci wpłacone pieniądze bez żadnych dodatkowych kosztów. Nie musisz też podawać żadnej przyczyny. Po prostu napisz do mnie na adres sklep@fotodc.pl. Decyzja o zakupie jest więc w pełni odwracalna.

4.63/5

średnia ocena wszystkich moich płatnych publikacji

9000+

sprzedanych moich płatnych publikacji

Kilka słów o autorze

Przemysław Oziemblewski

Twórca bloga FotografiaDlaCiekawych.pl, którego odwiedziło już ponad 3 miliony użytkowników. Autor wysoko cenionych ściąg fotograficznych, kursów i poradników w tym: „Magia nocnych zdjęć”, „Ekspozycja – Barwa – Ostrość”, „Sekrety światła”, „Magia głębi ostrości i ozdobnego rozpraszania tła”, „Magia czasu migawki”, „DIY – akcesoria fotograficzne” i innych. Zostały one sprzedane w łącznym nakładzie ponad 9 tysięcy egzemplarzy i dostępów.

W 2006 roku udostępnił prawdopodobnie pierwszy polski ebook o fotografii “Fotografia dla ciekawych”. Drugie jego wydanie z 2019 roku w ciągu pierwszych trzech dni zostało pobrane ponad tysiąc razy.

Prowadził stacjonarne warsztaty i kursy fotograficzne oraz on-line za pośrednictwem Internetu.

Szczególnie bliski jest mu temat światła również z racji zawodowych doświadczeń. Po ukończeniu specjalności Technika Świetlna na Politechnice Poznańskiej pracował przez kilkanaście lat w dużej firmie oświetleniowej. Zajmował się w niej projektowaniem oświetlenia. Był również redaktorem magazynu oświetleniowego “Widzieć więcej”. Obecnie prowadzi własną firmę takart Przemysław Oziemblewski.

Pasjonat fotografii od młodzieńczych lat. Propagator wiedzy o fotografowaniu. Doradza jak lepiej fotografować i czerpać z tego radość. Pomaga początkującym fotografom w rozwijaniu ich fotograficznej pasji.

Sprzedanych ponad 1000 zestawów

Ściągi fotograficzne

Ocena 4,78/5

4.78/5 (117 głosów) – średnia ocena ściąg.
Ponad 1000 osób już korzysta z kupionego zestawu.

Ściągi fotograficzne

Ile to wszystko kosztuje?

Zestaw ściąg — cena 105 zł
Bonusowe ściągi — wartość 57 zł
Kurs „Fotografia dla początkujących — esencja” – wartość 47 zł

Razem — wartość 209 zł

Jednak mam dla Ciebie specjalną ofertę.

Wszystkie te ściągi fotograficzne
razem z bonusami możesz mieć teraz

za 47

Jest to najniższa cena z ostatnich 30 dniach w indywidualnej ofercie. Cena regularna 105 zł.

Formularz zamówienia

Nie dziękuję, nie potrzebuję teraz tych ściąg.