Świąteczna oferta z rabatem 33% przepadnie za
Przemysław Oziemblewski
Jak robić zdjęcia portretowe z lampą na aparacie?
(ebook + bonusy)
Reporterska lampa błyskowa przypięta do body aparatu to praktyczne źródło światła. Zmiana ustawienia głowicy takiej lampy daje Ci możliwość stworzenia bardzo ładnego oświetlenia do portretu. Wystarczy, że poszukasz czegoś, od czego będziesz mógł lub mogła odbić to światło. Dzięki temu łatwo stworzysz tymczasowe studio fotograficzne bez większego nakładu sił i środków. W tej publikacji pokażę Ci, jak wykorzystać zewnętrzną lampę błyskową, wpiętą w sanki aparatu, do robienia efektownych zdjęć portretowych. Jedynym warunkiem jest posiadanie lampy z ruchomą głowicą.
Główne korzyści dla Ciebie
Miękkie oświetlenie
Nauczysz się wykorzystywać reporterską lampę błyskową do tworzenia zrównoważonego i miękkiego oświetlenia, podkreślającego piękno każdej osoby.
Kierowanie głowicą
Dowiesz się, jak efektywnie kierować głowicą takiej lampy błyskowej, by unikać niekorzystnych efektów i ostrych odblasków na twarzy modela.
Wykorzystanie otoczenia
Zobaczysz, jak wykorzystać otoczenie, takie jak ściany, sufity i podłoga, do naturalnego odbijania światła, co pozwoli Ci uzyskać subtelny i równomierny blask.
Rozwiązanie problemów
Poznasz typowe problemy przy zdjęciach z lampą błyskową na aparacie i dowiesz się jak sobie z nimi radzić. Pozwoli Ci to uniknąć powszechnych błędów.
Większa kreatywność
Nowe sposoby na wykorzystanie lampy błyskowej pozwolą Ci robić bardziej urozmaicone zdjęcia. Dadzą Ci możliwość wykazania się większą kreatywnością.
Lepszy odbiór zdjęć
W takim oświetleniu otrzymasz zdjęcia, które spełnią oczekiwania zarówno fotografa, jak i fotografowanych osób. Odbite światło jest korzystniejsze.
Dlaczego odbijać światło z lampy na aparacie?
Odbijanie światła z lampy błyskowej zainstalowanej na aparacie to niezwykle praktyczna technika w fotografii. Posiada kilka kluczowych zalet.
Po pierwsze, pozwala na uzyskanie miękkiego i równomiernego oświetlenia, eliminując twarde cienie i zbyt jaskrawe punkty na zdjęciu.
Po drugie, takie odbite miękkie światło powoduje powstanie bardziej naturalnego, przestrzennego wyglądu fotografowanej osoby.
Po trzecie, metoda ta pozwala na lepszą kontrolę nad kierunkiem i rozkładem światła, co jest kluczowe przy fotografowaniu w różnych warunkach oświetleniowych.
Po czwarte, odbijanie światła pomaga zniwelować efekt „oślepienia”, czyli zbyt intensywnego oświetlenia, które może niekorzystnie wpływać na wyraz twarzy modela.
Ostatecznie, wykorzystanie tej techniki pozwala na tworzenie bardziej profesjonalnych i estetycznych fotografii, które spełnią oczekiwania zarówno fotografa, jak i fotografowanych osób.
W publikacji znajdziesz szczegółowe opisy różnych wariantów oświetleniowych wraz ze schematami i pozycją głowicy lampy błyskowej. Dowiesz się jaki efekt uzyskasz przy odbiciu światła od ściany, sufitu czy podłogi. Z jakimi problemami możesz się spotkać i jak je rozwiązać.
Wydanie drugie zostało wzbogacone o następujące zagadnienia:
- omówiłem problem zmiany barwy światła odbitego;
- w jakich sytuacjach to występuje i jak sobie z tym radzić;
- jak wykorzystać światło zastane i jak je połączyć ze światłem błyskowym;
- jak „sterować” poziomem jasności tych dwóch rodzajów światła;
- co robić, gdy światło zastane ma inną temperaturę barwową niż błyskowe;
- jak zniwelować tę różnicę;
- jest też dodatkowy przykład sceny i trzech wariantów oświetleniowych w tym efekt odbicia światła w podłodze.
Przykładowe strony i zdjęcia
Co otrzymasz?
To co najważniejsze
Otrzymasz bogato ilustrowany i skondensowany poradnik. Materiał zaprezentowany jest w maksymalnie zrozumiały sposób.
Przemyślana wiedza
Staranie wyselekcjonowana, przemyślana i praktyczna wiedza, konkretne rozwiązania, które od razu możesz wykorzystać w swoich zdjęciach.
Poradnik do pobrania w formacie PDF. Możesz go czytać np. na ekranie komputera lub tabletu. Możesz też, jeśli wolisz wydrukować na drukarce.
Dokładne tematy poradnika
- Wprowadzenie
- Zdjęcia z lampą błyskową na aparacie
- Światło z lampy na wprost
- Światło odbite od sufitu
- Światło od sufitu i na wprost
- Światło odbite od ściany
- Światło odbite od ściany i sufitu
- Porównanie wszystkich pięciu scen
- Schematy do samodzielnego przetestowania
- Problem z barwą światła odbitego
- Jak dodać do zdjęć światło zastane?
- Gdy światło ma różną temperaturę barwową
- Jeszcze jeden przykład
- Na zakończenie
Opinie czytelników
Bonusy
Kupując ten poradnik, otrzymasz również bonusy. Uzyskasz dostęp do specjalnej listy użytkowników. Dzięki temu będziesz dostawał aktualizacje oraz dodatkowe materiały i informacje. Już teraz dostępny jest dodatkowy ebook „Portret w plenerze z blendą i dyfuzorem”.
Poradnik „Portret w plenerze z blendą i dyfuzorem”. Wartość 17 zł
Autor: Przemysław Oziemblewski
Data wydania pierwszego: 2015/06
Stron: 36
Format: publikacja elektroniczna (plik PDF)
W tym poradniku pokarzę Ci serię zdjęć portretowych zrobionych w dzień pochmurny oraz przy pełnym słońcu. Stosowanymi modyfikatorami światła będą tylko blenda i dyfuzor. Zobaczysz jak dzięki nim możesz w prosty sposób oddziaływać na światło zastane. Jak odpowiednio stosując blendę i dyfuzor możesz wpływać na oświetlenie. Pokażę Ci też zdjęcia zrobione bez żadnych dodatkowych modyfikatorów. Dzięki temu będziesz mógł lub mogła zobaczyć różnicę i nauczyć się robić zdjęcia przy różnych warunkach światła zastanego.
Zapraszam więc do zamówienia ebooka Jak robić zdjęcia portretowe z lampą na aparacie?. Wykorzystaj ruchomą głowicę reporterskiej lampy błyskowej, odbijaj generowane przez nią światło i twórz w prosty sposób ładne oświetlenie portretowe. Życzę Ci wspaniałych zdjęć.
Pozdrawiam serdecznie,
Pytania i odpowiedzi
100 % gwarancji satysfakcji
Być może zastanawiasz się, czy ten poradnik jest wart Twojego czasu i pieniędzy. Bez obaw.
Na sprzedawane poradniki udzielam 30-dniowej gwarancji satysfakcji. Oznacza to, że masz czas by spokojnie go sprawdzić i osobiście się przekonać, czy jest dla Ciebie. Jeśli w tym czasie uznasz, że nie spełnił on Twoich oczekiwań, zwrócę Ci wpłacone pieniądze bez żadnych dodatkowych kosztów. Nie musisz też podawać żadnej przyczyny. Po prostu napisz do mnie na adres sklep@fotodc.pl. Decyzja o zakupie jest więc w pełni odwracalna.
4.63/5
średnia ocena wszystkich moich płatnych publikacji
9000+
sprzedanych moich płatnych publikacji
Kilka słów o autorze
Przemysław Oziemblewski
Twórca bloga FotografiaDlaCiekawych.pl, którego odwiedziło już ponad 3 miliony użytkowników. Autor wysoko cenionych ściąg fotograficznych, kursów i poradników w tym: „Magia nocnych zdjęć”, „Ekspozycja — Barwa — Ostrość”, „Sekrety światła”, „Magia głębi ostrości i ozdobnego rozpraszania tła”, „Magia czasu migawki”, „DIY — akcesoria fotograficzne” i innych. Zostały one sprzedane w łącznym nakładzie ponad 9 tysięcy egzemplarzy i dostępów.
W 2006 roku udostępnił prawdopodobnie pierwszy polski ebook o fotografii „Fotografia dla ciekawych”. Drugie jego wydanie z 2019 roku w ciągu pierwszych trzech dni zostało pobrane ponad tysiąc razy.
Prowadził stacjonarne warsztaty i kursy fotograficzne oraz on-line za pośrednictwem Internetu.
Szczególnie bliski jest mu temat światła również z racji zawodowych doświadczeń. Po ukończeniu specjalności Technika Świetlna na Politechnice Poznańskiej pracował przez kilkanaście lat w dużej firmie oświetleniowej. Zajmował się w niej projektowaniem oświetlenia. Był również redaktorem magazynu oświetleniowego „Widzieć więcej”. Obecnie prowadzi własną firmę takart Przemysław Oziemblewski.
Pasjonat fotografii od młodzieńczych lat. Propagator wiedzy o fotografowaniu. Doradza jak lepiej fotografować i czerpać z tego radość. Pomaga początkującym fotografom w rozwijaniu ich fotograficznej pasji.
Jak robić zdjęcia portretowe z lampą na aparacie?
4.84/5 (39 głosów) – średnia ocena poradnika
Autor: Przemysław Oziemblewski
Data wydania pierwszego: 2014/12
Stron: 40
Format: publikacja elektroniczna (plik PDF)
ISBN: 978-83-931422-4-8
Ile to wszystko kosztuje?
Poradnik „Jak robić zdjęcia portretowe z lampą na aparacie?” — cena 19 zł
Poradnik „Portret w plenerze z blendą i dyfuzorem” — wartość 17 zł
Wartość razem — 36 zł
Jednak cena dla Ciebie to 36 zł 12,73 zł
Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 19 zł.