Zobacz ściągi fotograficzne

Przemysław Oziemblewski

Ściągi fotograficzne

Lubisz fotografować. Chcesz robić więcej lepszych zdjęć. Nie masz czasu na czytanie grubych ksiąg. Nie wiesz, od czego zacząć lub na co zwrócić uwagę przy kadrowaniu. Zobacz ściągi fotograficzne. To najważniejsze informacje pokazane w sposób uporządkowany i skondensowany. W sposób możliwie jak najbardziej zrozumiały przy użyciu krótkich opisów, zdjęć i ilustracji. Możesz je wydrukować lub wgrać na tablet i smartfon, i mieć je zawsze pod ręką. Ściągi możesz wykorzystać do nauki fotografii, usystematyzowania jej podstaw lub do bardzo szybkiego przypomnienia tego, co już wiesz i praktycznego wykorzystania w czasie fotografowania. Dzięki temu efektywniej wykorzystasz swój czas i możliwości związane z określonym motywem fotograficznym. Złapiesz aparatem więcej różnorodnych i ciekawszych kadrów.

Główne korzyści dla Ciebie

Jak pamiętać o wszystkim, czego już się nauczyłeś/nauczyłaś?

Dostałem wiadomość, którą można skrócić do wypowiedzi „Największą trudność sprawia mi pamiętanie o wszystkim, czego się już nauczyłam i wykorzystanie tego w praktyce. Szczerze mówiąc, robiąc zdjęcia, w ogóle nie myślę o kompozycji, kadrowaniu, parametrach itd. Dopiero w domu zauważam, ile rzeczy mogłam zrobić inaczej”.

Zastanów się, czy czasem też tak masz, że czytając poradnik, oglądając kurs wideo, czy biorąc udział w kursie stacjonarnym, dostajesz mnóstwo ciekawej informacji. Jednak później, kiedy przychodzi czas na samodzielne fotografowanie to wszystko, ta cała wiedza gdzieś jest, ale trudno się do niej szybko dostać i sobie przypomnieć.

Co się  dzieje, kiedy będąc na wymarzonym plenerze fotograficznym czy jakimś wydarzeniu, zamiast robić zdjęcia, zaczynasz głowić się nad ustawieniami aparatu i starasz się powrócić do tego, co było np. w kursie, w którym brałeś/brałaś udział 4 tygodnie temu?

Okazuje się więc, że wcale nie tak łatwo przenieść zdobytą wiedzę na praktykę w czasie fotografowania. Będąc np. w plenerze, łatwo jest się zatracić w fotografowaniu bez większego zastanowienia. A przecież warto zwrócić uwagę na to, co jest w tle za obiektem, wielkości fotografowanego obiektu w kadrze, odpowiednie jego skadrowanie, wybranie ogniskowej, konkretnej wartości czasu naświetlania, czy zadbaniu o właściwą głębię ostrości. Dodać do tego można jeszcze punkt widzenia, pozycję aparatu i szereg innych zmiennych.

To jest realny problem i marnowanie szans na ciekawe zdjęcia. Jak zatem temu zaradzić? Jak szybko dojść do poszukiwanej informacji? Odpowiedzią są ściągi fotograficzne. Uporządkowana wiedza zaprezentowana w maksymalnie skondensowany sposób, łatwa do przejrzenia i zastosowania.

Dlatego przygotowałem 35 gotowych do wydrukowania kart – ściąg fotograficznych. Możesz je sobie wydrukować i nosić wygodnie w torbie fotograficznej, możesz też wgrać na komórkę lub tablet i mieć gotowy przewodnik w podróży. Możesz więc je łatwo wykorzystać do przypomnienia sobie, jak ustawić aparat i na co jeszcze zwrócić uwagę przy fotografowaniu. Dzięki temu łatwiej i pełniej wykorzystasz fotografowany motyw, by uzyskać dobre zdjęcia.

Przykładowe opinie użytkowników

Sciągi fotograficzne - opinia
Sciągi fotograficzne - opinia
Sciągi fotograficzne - opinia
Sciągi fotograficzne - opinia

Jak uczyć się z wykorzystaniem ściąg fotograficznych?

Ściągi fotograficzne na stole z aparatem

Zastanawiałem się, czy to ma sens, czy to jest dobre rozwiązanie z punktu widzenia nauki fotografowania. Taka ściąga to przecież z definicji ograniczona dawka informacji.

Wtedy trafiłem na nagranie wykładu na TEDxCSU. Pisarz Josh Kaufman zaprezentował tam technikę opanowywania nowej dziedziny w czasie 20 godzin. Jego wystąpienie znajdziesz na YouTube pod tytułem „Pierwsze 20 godzin – jak nauczyć się czegokolwiek: Josh Kaufman na TEDxCSU”. Są dostępne napisy w języku polskim. W skrócie ta technika składa się z kilku zadań:

 • Rozłóż umiejętność, której chcesz się nauczyć na łatwe do opanowania części.
 • Opanuj wybraną część na tyle dobrze, byś mógł sam/mogła sama się poprawiać i ćwiczyć. Skorzystaj z 3 do 5 źródeł na dany temat, ćwicz i poprawiaj popełniane błędy.
 • Skoncentruj się na nauce i ćwiczeniach. Usuń wszelkie rozpraszacze. Zaangażuj się.
 • Poświęć na to w sumie 20 godzin np. 45 minut dziennie przez miesiąc.

Tu pojawia się jednak problem dla początkujących fotografów, a mianowicie jak tak ogromną dziedzinę, jak fotografia podzielić na części, co wybrać i od czego zacząć? Jak do tego się zabrać? Dlatego pomyślałem, że jak mam robić ściągi, to powinny one być właśnie takimi porcjami wiedzy, takimi dokładnie wyselekcjonowanymi częściami, z którymi można szybko się zaznajomić.

Każda osoba ma inne doświadczenie fotograficzne, pewne elementy już zna, pewne lepiej a inne gorzej. Jednak taki zestaw ściąg może być dobrym przeglądem czego jeszcze się nauczyć lub o czym szerzej dowiedzieć.

Zobacz więc ściągi i oceń, których części (umiejętności cząstkowych) powinieneś/powinnaś się jeszcze nauczyć. Dla tych znanych wystarczy Ci rzut oka na ściągę i już wiesz. Jeśli natomiast coś przyciągnie Twoją uwagę na dłużej, to być może warto będzie dokładniej się temu przyjrzeć, przeczytać, przeanalizować i przećwiczyć.

Ściąga fotograficzna na telefonie
Wydrukowane ściągi fotograficzne

Na ściągach nie da się umieścić wszystkiego, ale też nie ma takiej potrzeby, bo przecież to ma być esencja informacji. Jeśli natomiast potrzebujesz czegoś więcej z określonego tematu, to już znając swoje upodobania, możesz poszukać kolejnych informacji w innych źródłach. Będzie to już jednak takie ukierunkowane szukanie dodatkowych informacji, a nie wchłanianie wszystkiego, co się da. Więc myślę, że w tym zakresie ściągi też będą pomocne.

Ściągi możesz więc wykorzystać również do nauki fotografii. Najlepiej, jeśli wykorzystasz do tego wspomnianą technikę 20 godzin nauki.

Zaczynając przygodę z fotografią, możesz czuć się przytłoczony ogromem wiedzy, którą trzeba sobie przyswoić. Nie każda przecież jest równie istotna. Opisów i porad w Internecie jest całe mnóstwo, czasami nawet sprzecznych. Te 35 ściąg fotograficznych da Ci solidny przegląd istotnych informacji i umiejętności, które warto opanować.

Ściągi są ułożone w ściśle określonej kolejności. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, byś sobie je wydrukował i ułożył na swój sposób. Jeśli chcesz wykorzystać je do nauki, to wybierz te zagadnienia, które Ciebie interesują i ułóż w kolejności, w jakiej chcesz się ich uczyć. Teraz wystarczy, że danemu zagadnieniu poświęcisz średnio do 45 minut dziennie. Jeśli jakieś zagadnienie zabierze Ci mniej czasu, to sięgnij po następne. Zapoznaj się z nim i je przećwicz.

Zawartość ściąg jest dokładnie przemyślana, tak by zawierały tylko niezbędne informacje. Ściągi zostały zaprojektowane w taki sposób, by umożliwić Ci dostęp od ręki do tego, co potrzebujesz. Masz więc podręczne szkolenie, dzięki czemu możesz się uczyć, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Możesz je wydrukować w mniejszym formacie („pocztówkowym” – wydruk po dwie na stronę A4), by z łatwością zmieściły się w torbie. Możesz zrobić wydruk w pełnym formacie A4 dla większej czytelności. Możesz też je wgrać na telefon i mieć do nich natychmiastowy dostęp. Umieszczone w telefonie/tablecie ściągi możesz łatwo przeglądać oraz powiększać dowolne ich fragmenty.

 • Na 35 arkuszach ujęte zostały najważniejsze aspekty podstaw fotografii.
 • Złożone koncepcje zostały zaprezentowane z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych grafik i skrupulatnie wyselekcjonowanych zdjęć.
 • Obszerny materiał został zaprezentowany w sposób skondensowany – sama esencja.
 • Ściągi możesz wydrukować i umieścić w torbie. Możesz też wgrać sobie na tablet lub telefon. Dzięki temu będziesz mieć je zawsze pod ręką.
 • Możesz je wykorzystać jako szybkie odświeżenie posiadanej wiedzy.
 • Mogą posłużyć Ci do szybkiej nauki podstaw fotografii.
 • Możesz sprawdzić, jakich jeszcze podstawowych zagadnień fotograficznych warto się nauczyć.

Zagadnienia, które odkryjesz

Razem wartość 70 zł. Dla Ciebie mam jednak inną propozycję. Czytaj dalej.

Dokładne tematy ściąg fotograficznych

Zestaw ściąg fotograficznych
 1. Budowa i obsługa aparatu
 2. Zasada działania aparatu
 3. Ogniskowa i kąt widzenia aparatu
 4. Ekwiwalent ogniskowej
 5. Ogniskowa i kąt widzenia — przykłady
 6. Podstawowe rodzaje obiektywów
 7. Dodatkowe cechy, podział i zastosowanie obiektywów
 8. Przysłona
 9. Głębia ostrości — przysłona
 10. Głębia ostrości — odległość ostrzenia
 11. Głębia ostrości — ogniskowa
 12. Czas naświetlania
 13. Czas naświetlania — przykłady
 14. ISO
 15. Ekspozycja
 16. Histogram
 17. Jak czytać histogram
 18. Temperatura barwowa i balans bieli
 19. Ostrość i auto fokus (AF)
 20. Stabilne trzymanie aparatu
 21. Tryby pracy aparatu i korekta ekspozycji
 22. Pomiar światła
 23. Filtry fotograficzne
 24. Akcesoria fotograficzne
 25. Kompozycja – wielkość obiektu
 26. Kompozycja centralna
 27. Mocne punkty i reguła trójpodziału
 28. Język i elementy obrazu – cz. 1
 29. Język i elementy obrazu – cz. 2
 30. Język i elementy obrazu – cz. 3
 31. Język i elementy obrazu – cz. 4
 32. Perspektywa
 33. Prostowanie budynków
 34. Punkt widzenia
 35. Koło barw

Dlaczego powstały te ściągi fotograficzne?

Nie jestem fanem analizy statystycznej, ale czaszami zaglądam w statystyki, by sprawdzić co z tego, co tworzę, jest interesujące dla innych. Samemu trudno jest przewidzieć, co dla kogoś będzie przydatne i ciekawe. Dlatego piszę na różne tematy fotograficzne, również te, które mnie w danym okresie interesują i zajmują. Zaglądając jednak w statystyki popularności moich pinów w serwisie Pinterest, zauważyłem pewną prawidłowość, jest ona na tyle silna, że nie mogłem jej zignorować.

Mianowicie okazuje się, że najbardziej popularnymi pinami są te ze ściągami fotograficznymi. Wyprzedają one inne piny, a w zasadzie miażdżą niemiłosiernie. To dało mi dużo do myślenia. Przykładowo w statystyce za wrzesień 2020 r. piny ze ściągami fotograficznymi są na miejscu, uwaga: 1,2,4,5,6 i 7.

Tak więc spośród najpopularniejszych pinów w pierwszej dziesiątce jest sześć kierujących na ściągi fotograficzne. Wychodzi na to, że sporo osób woli dostawać informacje nie w postaci obszernej, ale skróconej i zaprezentowanej w postaci ściągi.

W ten sposób zrodziła się koncepcja przygotowania zestawu ściąg fotograficznych dla początkujących. Zestawu zbierającego dokładnie wyselekcjonowane informacje w sposób uporządkowany i bardzo skondensowany, a jednocześnie możliwie jak najbardziej przystępny do szybkiego odbioru.

Bonusy

Kupując ściągi, otrzymasz również bonusy. Uzyskasz dostęp do specjalnej listy użytkowników. Dzięki temu będziesz dostawał aktualizacje oraz dodatkowe ściągi fotograficzne. Już teraz dostępnych jest 12 bonusowych ściąg.

12 bonusowych ściąg. Wartość 24 zł

bonusowe ściągi fotograficzne
 • Sposoby na makro
 • Bokeh
 • Wartości przysłony
 • Wartości czasu naświetlania
 • Wartości ISO
 • Odległość hiperfokalna
 • Tabela odległości hiperfokalnej — aparaty z matrycą 1-calową
 • Tabela odległości hiperfokalnej — aparaty systemu micro 4/3
 • Tabela odległości hiperfokalnej — aparaty Canon z matrycą APS-C
 • Tabela odległości hiperfokalnej — aparaty z matrycą APS-C – Nikon DX, Pentax, Sony
 • Tabela odległości hiperfokalnej — aparaty z matrycą FF (pełna klatka 36 mm x 24 mm)
 • Tabela odległości hiperfokalnej — aparaty średnioformatowe (matryca 44 mm x 33 mm)

Kolejne opinie użytkowników

Wiedza przekazana w ściągach to sama kwintesencja fotografii, a sam pomysł na taki sposób ujęcia tych informacji — mistrzowski!!! Gratulacje — uczniowie uwielbiają przecież ściągi, w przeciwieństwie do podręczników i lektur, dlatego ten produkt, to pomysł na 6 🙂
Małgorzata Szostak
Ściągi są naprawdę super pomysłem, bardzo ciekawa koncepcja i bardzo pomocna. Generalnie można w kieszeni mieć wszystko, co potrzeba, nieraz można dostać pomroczności jasnej, czy w początkowej fazie robienia fotografii się pogubić. Takie ściągi pozwalają się ogarnąć. Polecam
Tomasz
Bardzo pomocne. Tylko polecać!!!
Wiesław Jakubowski
„Ściągi fotograficzne” to nareszcie coś, co już dawno powinno się ukazać. Gratulacje za doskonały pomysł. Polecam…. Polecam…. !!!
Jerzy
Pomysł na „Ściągi fotograficzne” jest absolutnie fantastyczny. Wszystkie podstawowe zasady robienia dobrych zdjęć zostały przedstawione zwięźle i obrazowo, w bardzo przystępny sposób. Serdecznie polecam, zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym (dla przypomnienia i usystematyzowania posiadanej wiedzy).
Gabriela
Bardzo wartościowy materiał, pod kątem merytorycznym, jak również praktycznym. Łatwość dostępu do materiałów powoduje, iż wiedza zawarta „w pigułce” jest na wyciągnięcie ręki, praktycznie w każdym przypadku.
Robert Karyś
Po przestudiowaniu materiałów stwierdzam, że warto było pozyskać takie ściągi. Wiele się czasem zapomina, a tu odpowiednia karta i już można przypomnieć sobie tylko jeden temat lub dwa. To ogromna zaleta ściąg. Wiedza w pigułce to zawsze szybsze dotarcie do potrzebnych informacji. Różnorodna tematyka to kolejna zaleta tego wydania. Przeczytałem wiele książek o fotografii. Z każdej robiłem notatki, ale potem znaleźć to, co jest potrzebne w gąszczu tej ogromnej wiedzy, to duży problem. Z tej strony kupiłem już kilka wydawnictw i jak na razie się nie zawiodłem. Trzecią zaletą jest autor – praktyk, a nie ktoś chwalący się wiedzą bez trzymania aparatu w ręku. Zatem gorąco polecam ściągi i proszę o podobne dotyczące pracy a lampami błyskowymi, czy przykładami zastosowań filtrów CPL i FLD.
Krzysztof M
Dobre. Synteza pełnego warsztatu. Zarówno technika (aparat) jak i narzędzia wyrazu artystycznego. Dla początkującego każda karta może być (i powinna) punktem wyjścia do pogłębionej analizy zagadnienia. Dla średnio zaawansowanego to materiał do utrwalania. Dla zaawansowanego – skrótowość i prosta (wręcz surowa) forma mogą stać się inspiracją (choć takie wykorzystanie, wbrew pozorom, może wymagać największego wysiłku – w prostych, niewyszukanych podstawach trzeba naprawdę chcieć dostrzec nowe ścieżki).
Piotr Klimek
Dla początkujących, dla zaawansowanych, dla młodych i starych pasjonatów fotografii. Super robota jak zwykle.
Andrzej
Bardzo przydatne i rzetelnie opracowane materiały, warto sięgnąć na każdym etapie wtajemniczenia. 100% praktycznych informacji, od definicji, przez zastosowanie i przykłady. Histogramy super. Bardzo dziękuję i polecam.
Michał
Ściągi są trafione idealnie w punkt. W sposób „obrazowy” bardzo szybko pomagają zorientować się, co w danej chwili gra szczególną rolę, tak aby zdjęcie się wyróżniało, a nie było tylko kolejnym zapisanym plikiem. Zdecydowanie polecam jeszcze niezdecydowanym 🙂 Naprawdę warto 🙂
Baziu
Kiedyś miałem coś takiego. w epoce fotografii czarno-białej. Odbite na papierze fotograficznym, format mniej więcej A7, podstawowe informacje na temat ekspozycji, czasu, przesłony ogniskowej itp. Tu mamy wersję rozwojową, ze znacznie większym zakresem wiedzy. Polecam.
Przemysław Rasała
Przede wszystkim czytelnie. Żadnego inżynieryjnego bełkotu tylko przystępnie dla każdego. Na pewno zachęci do nauki nowych fotografów, a nieco zaawansowanym pozwala skorygować niektóre błędy, niedopatrzenia czy też braki wiedzy. Szczerze polecam 🙂
Mariusz Paszek
Materiał zawarty w „ściągach” bardzo konkretny, przejrzysty i zrozumiały. Każdy może szybko i precyzyjnie zastosować czasami bardzo skomplikowane ustawienia aparatu szczególnie jak wykonuje te czynności od czasu do czasu. Bardzo dobre podpowiedzi dla osób, które lubią fotografię w wolnych chwilach, ale tych chwil jest bardzo mało a „pasje” czy chęci ciekawych zdjęć są bardzo duże. Polecam Wszystkim omawiany produkt.
Jarosław Kozieł

Pytania i odpowiedzi

Ściągi tworzyłem z przeznaczeniem dla początkujących i średnio zaawansowanych pasjonatów fotografii. Możesz je wykorzystać do nauki fotografii, usystematyzowania posiadanej wiedzy oraz do szybkiego przypomnienia najważniejszych jej elementów w czasie wyjazdu, pleneru, w czasie samodzielnego fotografowania.

Część osób, które kupiły ściągi, znam trochę bardziej i są to osoby zarówno początkujące, jak i całkiem mocno zaawansowane. Ściągi kupowane są również przez nauczycieli jako materiały dydaktyczne na potrzeby prowadzonych zajęć. Więc kupują je osoby o bardzo
różnym poziomie zaawansowania.

Ponad 95% informacji zawartych na kartach jest uniwersalnych i nie dotyczy konkretnego aparatu. Różnice natomiast mogą się pojawić w sposobie ustawiania parametrów i możliwościach technicznych. Histogram mają tylko aparaty cyfrowe, więc jeśli masz aparat analogowy na film, to z histogramu nie skorzystasz. W przypadku telefonów komórkowych nie będziesz miał/miała możliwości zmiany wartości przysłony, bo ta jest stała (są jednak i od tego wyjątki).

Natomiast to, co jest związane z kompozycją obrazu, ekspozycją, językiem i elementami obrazu, perspektywą, barwą itp., wszystko to jest niezależne od aparatu. Dotyczy fotografowania zarówno lustrzanką, kompaktem, bezlusterkowcem, cyfrówką, analogiem, jak i telefonem komórkowym. Niezależnie więc czym fotografujesz, dzięki ściągom będziesz mógł/mogła w zdecydowanie większym stopniu wykorzystać swój aparat.

Po tym, jak złożysz i opłacisz zamówienie, natychmiast na Twoją skrzynkę mailową wysyłam wiadomość z dostępem do ściąg. Dostaniesz je w dwóch formatach. Będą to pliki JPG oraz pliki PDF. JPG to najbardziej popularny format plików graficznych. Jego odczyt umożliwia wiele urządzeń bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania. Dlatego wystarczy, że je wgrasz na telefon lub tablet i od razu możesz z nich korzystać za pomocą aplikacji do przeglądania zdjęć. PDF to popularny format dokumentów. Do jego odczytania na komputerze będzie potrzebny czytnik plików PDF np. darmowy program Adobe Reader. Dostaniesz jego dwa warianty. Będziesz mógł/mogła wydrukować ściągi w mniejszym lub większym rozmiarze. Mniejszy rozmiar „pocztówkowy” – wydruk po dwie ściągi na stronę A4, by z łatwością zmieściły się w torbie. Większy rozmiar A4 dla większej czytelności.

Po tym, jak złożysz i opłacisz zamówienie, dostaniesz wiadomość email z zaproszeniem do zapisania się na listę użytkowników ściąg fotograficznych. Tam będzie link do zatwierdzenia tego. Po jego kliknięciu otrzymasz kolejną wiadomość z linkiem do bonusów.

Jak najbardziej. Wystarczy, że podczas składania zamówienia podasz NIP i dane do jej wystawienia. Będę mógł wtedy wygenerować fakturę i wysłać do Ciebie mailem. Prowadzę firmę od ponad 10 lat i wystawiam faktury.

Nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Płacisz tyle, ile widzisz na tej stronie.

Oczywiście nie ma ściąg idealnych. Na pewno nie obejmują one wszystkich zagadnień związanych z fotografią. Są na nich ujęte najważniejsze informacje z zakresu podstawowego. Sama forma ściąg może wywoływać również niedosyt opisu jakiegoś zagadnienie. Na jednej stronie nie da się ująć wszystkich niuansów. Z jednej strony to jest wadą, ale z innej zaletą. Bo to jest ściąga — skrócona forma, która oszczędza czas. W celu uzyskania dodatkowych i szczegółowych informacji zapraszam do sięgnięcia po inne poradniki.

Na sprzedawane ściągi fotograficzne udzielam Ci 30-dniowej gwarancji satysfakcji. Oznacza to, że masz czas by spokojnie je sprawdzić i przetestować. Jeśli w tym czasie uznasz, że nie spełniły one Twoich oczekiwań, zwrócę Ci wpłacone pieniądze bez żadnych dodatkowych kosztów. Nie musisz też podawać żadnej przyczyny. Po prostu napisz do mnie na adres sklep@fotodc.pl. Decyzja o zakupie jest więc w pełni odwracalna.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytanie, pisz śmiało na: sklep@fotodc.pl

Ściągi fotograficzne

4.78/5 – średnia ocena ściąg.
Ponad 800 osób już je kupiło.

Ściągi fotograficzne

Ile to wszystko kosztuje

Zestaw ściąg — cena 70 zł
Bonusy — wartość 24 zł
Razem — wartość 94 zł

Tak więc zestaw ściąg fotograficznych możesz mieć
za 70 zł.

100 % gwarancji satysfakcji

Być może zastanawiasz się, czy te ściągi są warte Twojego czasu i pieniędzy. Bez obaw.

Na sprzedawane ściągi fotograficzne udzielam Ci 30-dniowej gwarancji satysfakcji. Oznacza to, że masz czas by spokojnie je sprawdzić i przetestować. Jeśli w tym czasie uznasz, że nie spełniły one Twoich oczekiwań, zwrócę Ci wpłacone pieniądze bez żadnych dodatkowych kosztów. Nie musisz też podawać żadnej przyczyny. Po prostu napisz do mnie na adres sklep@fotodc.pl. Decyzja o zakupie jest więc w pełni odwracalna.

4.63/5

średnia ocena wszystkich moich płatnych publikacji

7000+

użytkowników moich płatnych publikacji

Kilka słów o autorze

Przemysław Oziemblewski

twórca bloga FotografiaDlaCiekawych.pl, którego odwiedziło już ponad 3 miliony użytkowników. Autor wysoko cenionych poradników fotograficznych w tym „Magia nocnych zdjęć”, „Ekspozycja – Barwa – Ostrość”, „Sekrety światła”, „Magia głębi ostrości i ozdobnego rozpraszania tła”, „Magia czasu migawki”, „DIY – akcesoria fotograficzne” i innych. Zostały one sprzedane w łącznym nakładzie ponad 7 tysięcy egzemplarzy.

W 2006 roku udostępnił prawdopodobnie pierwszy polski ebook o fotografii „Fotografia dla ciekawych”. Drugie jego wydanie z 2019 roku w ciągu pierwszych trzech dni zostało pobrane ponad tysiąc razy.

Prowadził stacjonarne warsztaty i kursy fotograficzne oraz on-line za pośrednictwem Internetu.

Szczególnie bliski jest mu temat światła również z racji zawodowych doświadczeń. Po ukończeniu specjalności Technika Świetlna na Politechnice Poznańskiej pracował przez kilkanaście lat w dużej firmie oświetleniowej. Zajmował się w niej projektowaniem oświetlenia. Był również redaktorem magazynu oświetleniowego „Widzieć więcej”. Obecnie prowadzi własną firmę takart Przemysław Oziemblewski.

Pasjonat fotografii od młodzieńczych lat. Propagator wiedzy o fotografowaniu. Doradza jak lepiej fotografować i czerpać z tego radość. Pomaga początkującym fotografom w rozwijaniu ich fotograficznej pasji.

Kupując w ściągi fotograficzne, wspierasz ważne cele charytatywne. 5 procent wpłaconej kwoty przeznaczane jest na działalność charytatywną.

Obecnie pieniądze trafią do Polskiej Akcji Humanitarnej na jej działania statutowe w tym: pomoc ofiarom wojen i kryzysów humanitarnych, zapewnianie wody pitnej w miejscach, gdzie jej brak, dbałość o bezpieczeństwo higieniczne, dożywianie dzieci (program Pajacyk).