Jak skutecznie wykorzystać filtr polaryzacyjny

Kompendium praktycznego wykorzystania światła spolaryzowanego i filtrów polaryzacyjnych w fotografii. Zobacz, jak wykorzystać filtr polaryzacyjny.

Stron: 72
Format: publikacja elektroniczna [plik PDF]
ISBN: 978-83-931422-2-4

Czy zdarzyło Ci się, że stosując filtr polaryzacyjny, nie zauważyłeś/zauważyłaś żadnego efektu? Albo, kiedy chcąc usunąć odbicia w szybie, za pomocą filtra, tylko niewielka część z nich została osłabiona? Nie musi to wcale świadczyć o tym, że filtr nie działa. Po prostu jego skuteczność zależy od kilku czynników. W publikacji opisuję wszystko, co musisz wiedzieć, by od razu zacząć go wykorzystywać. Poznasz wszystkie jego sekrety.

Zobaczysz praktyczne zastosowania filtra polaryzacyjnego. Dowiesz się, dlaczego nie zawsze jest on dobry do przyciemniania nieba oraz co daje lepsze rezultaty. Kiedy filtr polaryzacyjny się sprawdza i jakie są tego efekty. Będziesz wiedział/wiedziała, jak ustawić filtr, by wykorzystać pełnię jego mocy. Pokażę Ci jak z dwóch filtrów polaryzacyjnych zrobić fader, czyli regulowany filtr szary. Zobaczysz, jak za pomocą programu graficznego możesz wspomóc działanie filtra. Jest też rozdział dla tych, którzy lubią eksperymentować i robić zagadkowe zdjęcia.

Opinie czytelników

Zbyszek Jończyk
Przemku, mówiąc krótko, tej książki nie można nie mieć, chcąc robić dobre, ciekawe zdjęcia. Ja jako amator robiący zdjęcia od kilkunastu lat przyznam się, że nigdy nie dociekałem tak głęboko jakie możliwości daje ten filtr. Ta publikacja otworzyła mi oczy na szereg spraw, które do tej pory bagatelizowałem i mówiąc krótko, w większości było to amatorskie pstrykanie, a nie analiza tego, co robię. Podniosłeś mi poprzeczkę jakości przyszłych zdjęć. Uważam, iż takie poradniki powinien mieć każdy, kto myśli o ambitnym wykonywaniu zdjęć. Dziękuję za taki ładunek wiedzy i pozdrawiam serdecznie Zbyszek — Częstochowa.

Lesław L.
Po lekturze nareszcie wiem dlaczego niektóre zdjęcia z polarem były gorsze niż bez. Ucząc się wolę wiedzieć dlaczego, a nie poleceniem ‘bo tak ma być’ rozwiązywać problem. Wiedzieć dlaczego pozwala twórczo, a nie losowo podchodzić do sprawy, no i takie eksperymenty mniej bolą. Dobra książka, wiedza i talent pedagogiczny autora bezdyskusyjny!!! Polecam.

Adam
Po prostu świetna pozycja. Wykorzystałem zdobytą wiedzę fotografując ryby w Oceanarium. Porady dotyczące filtra i kątów – bezcenne.

Beata W.
Polecam e-booka. Dzięki zawartym informacją mam już świadomość w jakie filtry warto zainwestować, aby poprawić jakość zdjeć.

Andrzej Bożek
Wiedzę można mieć ogromną na różne tematy, ale trzeba mieć jeszcze dar jej przekazywania. Sposób, w jaki Ty Przemku swoją wiedzę przekazujesz i jej jakość, są na najwyższym poziomie. Ten e-book oceniam na pięć gwiazdek i polecam wszystkim zajmującym się fotografią do zapoznania się (wiedzy nigdy za dużo). Zgadzam się z Panem Zbigniewem P, że wspaniałym pomysłem są załączone linki.

Jarek Redlaff
Porusza często pomijany temat, dobrze wyjaśniona funkcja i działanie filtra, polecam.

Galeria zdjęć

Stron: 72
Format: publikacja elektroniczna [plik PDF]
ISBN: 978-83-931422-2-4