O mnie

Przemysław Oziemblewski

twórca bloga FotografiaDlaCiekawych.pl, którego odwiedziło już ponad 2,6 miliona użytkowników. Autor wysoko cenionych poradników fotograficznych w tym “Ekspozycja – Barwa – Ostrość”, “Sekrety światła”, “Magia głębi ostrości i ozdobnego rozpraszania tła”, “Magia czasu migawki”, “DIY – akcesoria fotograficzne” i innych. Zostały one sprzedane w łącznym nakładzie ponad 6 tysięcy egzemplarzy.

Publikacje

W 2006 roku udostępnił prawdopodobnie pierwszy polski ebook o fotografii “Fotografia dla ciekawych”. Drugie jego wydanie z 2019 roku w ciągu pierwszych trzech dni zostało pobrane ponad tysiąc razy.

Warsztaty

Prowadził stacjonarne warsztaty i kursy fotograficzne oraz on-line za pośrednictwem Internetu.

Szczególnie bliski jest mu temat światła również z racji zawodowych doświadczeń. Po ukończeniu specjalności Technika Świetlna na Politechnice Poznańskiej pracował przez kilkanaście lat w dużej firmie oświetleniowej. Zajmował się w niej projektowaniem oświetlenia. Był również redaktorem magazynu oświetleniowego „Widzieć więcej”. Obecnie prowadzi własną firmę takart Przemysław Oziemblewski.

Pasjonat fotografii od młodzieńczych lat. Propagator wiedzy o fotografowaniu. Doradza jak lepiej fotografować i czerpać z tego radość. Pomaga początkującym fotografom w rozwijaniu ich fotograficznej pasji.

Wierzy, że dzięki fotografii człowiek może zobaczyć więcej i być bardziej wrażliwym na otaczający go świat.