Jak robić zdjęcia portretowe z lampą na aparacie?

W publikacji znajdziesz szczegółowe opisy różnych wariantów oświetlenia wraz ze schematami i pozycją lampy. Poznaj metodę na zdjęcia portretowe z lampą na aparacie.

Stron: 40
Format: publikacja elektroniczna [plik PDF]

Reporterska lampa błyskowa przypięta do body aparatu to praktyczne źródło światła. Zmiana ustawienia głowicy takiej lampy daje Ci możliwość stworzenia bardzo ładnego oświetlenia do portretu. Wystarczy, że poszukasz czegoś, od czego będziesz mógł lub mogła odbić to światło. Dzięki temu łatwo stworzysz tymczasowe studio fotograficzne bez większego nakładu sił i środków. W tej publikacji pokażę Ci, jak wykorzystać zewnętrzną lampę błyskową, wpiętą w sanki aparatu, do robienia efektownych zdjęć portretowych. Jedynym warunkiem jest posiadanie lampy z ruchomą głowicą.

W publikacji znajdziesz szczegółowe opisy różnych wariantów oświetleniowych wraz ze schematami i pozycją głowicy lampy błyskowej. Dowiesz się jaki efekt uzyskasz przy odbiciu światła od ściany, sufitu czy podłogi. Z jakimi problemami możesz się spotkać i jak je rozwiązać.

Opinie czytelników

Jacek Janiak
To już moja siudma pozycja od Ciebie. Ze wszystkich jestem bardzo zadowolony. Czekam na następne, na 100% będe jednym z nabywców.

Mariusz Panek
Jak wszystkie poradniki autorstwa pana Przemka tak i ten jest dla mnie rewelacyjny, super sprawa dla samouka, polecam.

Adam Masłowski
Bardzo ciekawe porady przedstawione w praktyczny i łatwy sposób. Książki warte wydanych pieniędzy.

Marcin Białek
Fajny poradnik. Wiadomo to podstawy a reszta to ćwiczyć i ćwiczyć i ćwiczyć…

jastasz
Bardzo dziękuję. Poradnik godny polecenia. W prosty sposób wprowadza nas w tajniki użycia lampy błyskowej. Kilka dni temu kupiłem lampę i ta pozycja jest dla mnie niesamowitym wsparciem.

Stanisław Bilicz
Dla amatora fotografii, wiedza zawarta w tym poradniku, jest celem do robienia ciekawych i ładnych zdjęć. W tym przypadku dodatkowa lampa błyskowa, okazuje się być niezbędnym wyposażeniem aparatu fotograficznego. Szczerze polecam.

Galeria zdjęć

Powyższe zdjęcia zrobiłem w czasie warsztatów fotograficznych organizowanych przez Fujifilm w Poznaniu, 20 listopada 2013 r. Do zdjęć pozowały modelki: Zuzanna, Magdalena oraz Malwina z agencji HOOK.

Stron: 40
Format: publikacja elektroniczna [plik PDF]