Jak robić zdjęcia portretowe z lampą na aparacie?

W publikacji znajdziesz szczegółowe opisy różnych wariantów oświetlenia wraz ze schematami i pozycją lampy. Poznaj metodę na zdjęcia portretowe z lampą na aparacie.

Reporterska lampa błyskowa przypięta do body aparatu to praktyczne źródło światła. Zmiana ustawienia głowicy takiej lampy daje ci możliwość stworzenia bardzo ładnego oświetlenia do portretu. Wystarczy, że poszukasz czegoś, od czego będziesz mógł lub mogła odbić to światło. Dzięki temu łatwo stworzysz tymczasowe studio fotograficzne bez większego nakładu sił i środków. W tej publikacji pokażę ci, jak wykorzystać zewnętrzną lampę błyskową, wpiętą w sanki aparatu, do robienia efektownych zdjęć portretowych. Jedynym warunkiem jest posiadanie lampy z ruchomą głowicą.

W publikacji znajdziesz szczegółowe opisy różnych wariantów oświetleniowych wraz ze schematami i pozycją głowicy lampy błyskowej. Dowiesz się jaki efekt uzyskasz przy odbiciu światła od ściany, sufitu czy podłogi. Z jakimi problemami możesz się spotkać i jak je rozwiązać.

Jak robić zdjęcia portretowe z lampą na aparacie?

Galeria zdjęć

Powyższe zdjęcia zrobiłem w czasie warsztatów fotograficznych organizowanych przez Fujifilm w Poznaniu, 20 listopada 2013 r. Do zdjęć pozowały modelki: Zuzanna, Magdalena oraz Malwina z agencji HOOK.