Ściągi fotograficzne

Ściągi fotograficzne

Praktyczna wiedza w skondensowanej formie. Do nauki lub szybkiego przypomnienia.

Ściągi fotograficzne

Ściągi fotograficzne to 35 kart w postaci plików PDF do wydrukowania oraz JPG do wgrania na komórkę.

Ściągi fotograficzne, to najważniejsze informacje pokazane w sposób uporządkowany i skondensowany. W sposób możliwie jak najbardziej zrozumiały przy użyciu krótkich opisów, zdjęć i ilustracji. Możesz je wydrukować lub wgrać na tablet lub smartfon, by mieć je zawsze pod ręką. Ściągi możesz wykorzystać do nauki fotografii, usystematyzowania jej podstaw lub do bardzo szybkiego przypomnienia tego, co już wiesz i praktycznego wykorzystania w czasie fotografowania. Dzięki temu efektywniej wykorzystasz swój czas i możliwości związane z określonym motywem fotograficznym.

Oto tematy ujęte na 35 ściągach:

 1. Budowa i obsługa aparatu
 2. Zasada działania aparatu
 3. Ogniskowa i kąt widzenia aparatu
 4. Ekwiwalent ogniskowej
 5. Ogniskowa i kąt widzenia – przykłady
 6. Podstawowe rodzaje obiektywów
 7. Dodatkowe cechy, podział i zastosowanie obiektywów
 8. Przysłona
 9. Głębia ostrości – przysłona
 10. Głębia ostrości – odległość ostrzenia
 11. Głębia ostrości – ogniskowa
 12. Czas naświetlania
 13. Czas naświetlania – przykłady
 14. ISO
 15. Ekspozycja
 16. Histogram
 17. Jak czytać histogram
 18. Temperatura barwowa i balans bieli
 19. Ostrość i auto fokus (AF)
 20. Stabilne trzymanie aparatu
 21. Tryby pracy aparatu i korekta ekspozycji
 22. Pomiar światła
 23. Filtry fotograficzne
 24. Akcesoria fotograficzne
 25. Kompozycja – wielkość obiektu
 26. Kompozycja centralna
 27. Mocne punkty i reguła trójpodziału
 28. Język i elementy obrazu – cz. 1
 29. Język i elementy obrazu – cz. 2
 30. Język i elementy obrazu – cz. 3
 31. Język i elementy obrazu – cz. 4
 32. Perspektywa
 33. Prostowanie budynków
 34. Punkt widzenia
 35. Koło barw

Ściągi zostały pomyślane tak, aby tworzyły całość i opisywały zagadnienia fotograficzne w konkretnej kolejności. Możesz z nich jednak korzystać dowolnie i wybrać te, które pomogą Ci odkryć lub wzmocnić umiejętności, które Ciebie zainteresowały.

Ściągi fotograficzne

Poniżej jeszcze kilka odpowiedzi na pytania.

Czy te ściągi są dla początkujących?

Ściągi tworzyłem z przeznaczeniem dla początkujących i średnio zaawansowanych pasjonatów fotografii. Możesz je wykorzystać do nauki fotografii, usystematyzowania posiadanej wiedzy oraz do szybkiego przypomnienia najważniejszych jej elementów w czasie wyjazdu, pleneru, w czasie samodzielnego fotografowania.

Część osób, które kupiły ściągi, znam trochę bardziej i są to osoby zarówno początkujące, jak i całkiem mocno zaawansowane. Tak więc kupują je osoby o bardzo różnym poziomie zaawansowania.

Czy te ściągi są odpowiednie dla mojego aparatu?

Ponad 95% informacji zawartych na kartach jest uniwersalnych i nie dotyczy konkretnego aparatu. Różnice natomiast mogą się pojawić w sposobie ustawiania parametrów i możliwościach technicznych.

Histogram mają tylko aparaty cyfrowe, więc jeśli masz aparat analogowy na film, to z histogramu nie skorzystasz. W przypadku telefonów komórkowych nie będziesz miał możliwości zmiany wartości przysłony, bo ta jest stała (są jednak i od tego wyjątki).

Natomiast to, co jest związane z kompozycją obrazu, ekspozycją, językiem i elementami obrazu, perspektywą, barwą itp., wszystko to jest niezależne od aparatu. Dotyczy fotografowania zarówno lustrzanką, kompaktem, bezlusterkowcem, cyfrówką, analogiem, jak i nawet telefonem komórkowym. Niezależnie więc czym fotografujesz, dzięki ściągom będziesz mógł w zdecydowanie większym stopniu wykorzystać swój aparat.

Co dokładnie otrzymam?

Otrzymasz 35 ściąg fotograficznych w postaci plików do wydrukowania lub wgrania sobie na telefon/tablet. Dzięki temu możesz mieć je zawsze pod ręką.

Czy jest do nich jakiś bonus?

Kupując ściągi, otrzymasz również bonusy. Uzyskasz dostęp do specjalnej listy użytkowników. Dzięki temu będziesz dostawał aktualizacje oraz dodatkowe ściągi fotograficzne. Już teraz dostępnych jest kilkanaście dodatkowych ściąg.

Czy jest gwarancja?

Tak. Na ściągi fotograficzne, jak i na inne produkty w sklepie udzielam 30-dniowej gwarancji satysfakcji. Możesz więc spokojnie przetestować ściągi i sprawdzić, czy Ci pasują. Jeśli więc w tym czasie uznasz, że nie spełniły Twoich oczekiwań, zwrócę Ci wpłacone pieniądze. Nie musisz podawać powodu. Po prostu napisz do mnie.

Opinie użytkowników

Witold Suchecki
Bardzo ciekawa propozycja. Wcześniejsze poradniki są bardzo pomocne, ale w ściągach zawarte jest kompendium wiedzy. Bardzo ciekawa i godna uwagi propozycja. Dziękuję i serdecznie polecam.

Małgorzata Szostak
Wiedza przekazana w ściągach to sama kwintesencja fotografii, a sam pomysł na taki sposób ujęcia tych informacji – mistrzowski!!! Gratulacje – uczniowie uwielbiają przecież ściągi, w przeciwieństwie do podręczników i lektur, dlatego ten produkt, to pomysł na 6 🙂

Robert Karyś
Bardzo wartościowy materiał, pod kątem merytorycznym, jak również praktycznym. Łatwość dostępu do materiałów powoduje, iż wiedza zawarta “w pigułce” jest na wyciągnięcie ręki, praktycznie w każdym przypadku.

Agnieszka Kowalska
Bardzo polecam! Wszystko jasno i zwięźle opisane. Najważniejsza wiedza w pigułce i pod ręką.

Krzysztof Smerlinski
Zwięzłe informacje w kompaktowym wydaniu. Bardzo pomocne.

Darek
W praktycznej, czytelnej, poręcznej formie przydatne informacje “na szybko”, bez konieczności przypominania sobie “gdzie ja to widziałem?” Polecam

Krzysztof M
Po przestudiowaniu materiałów stwierdzam, że warto było pozyskać takie ściągi. Wiele się czasem zapomina, a tu odpowiednia karta i już można przypomnieć sobie tylko jeden temat lub dwa. To ogromna zaleta ściąg. Wiedza w pigułce to zawsze szybsze dotarcie do potrzebnych informacji. Różnorodna tematyka to kolejna zaleta tego wydania. Przeczytałem wiele książek o fotografii. Z każdej robiłem notatki, ale potem znaleźć to, co jest potrzebne w gąszczu tej ogromnej wiedzy, to duży problem. Z tej strony kupiłem już kilka wydawnictw i jak na razie się nie zawiodłem. Trzecią zaletą jest autor — praktyk, a nie ktoś chwalący się wiedzą bez trzymania aparatu w ręku. Zatem gorąco polecam ściągi i proszę o podobne dotyczące pracy a lampami błyskowymi, czy przykładami zastosowań filtrów CPL i FLD.

Opinie umieszczone na Facebooku

Sciągi fotograficzne - opinia

Sciągi fotograficzne - opinia

Sciągi fotograficzne - opinia

Sciągi fotograficzne - opinia

Galeria

Ściągi fotograficzne

Ściągi fotograficzne to 35 kart w postaci plików PDF do wydrukowania oraz JPG do wgrania na komórkę.