Ekspozycja – Barwa – Ostrość

Zobacz, jak robić dobrze naświetlone, ostre zdjęcia o ładnych kolorach.

Ekspozycja - Barwa - Ostrość

Stron: 144
Format: publikacja elektroniczna [plik PDF]
ISBN: 978-83-931422-5-5

Jeśli interesuje Cię temat ekspozycji, barwy na zdjęciach i ostrości, to zapraszam do zapoznania się z ebookiem „Ekspozycja – Barwa – Ostrość”. Dowiesz się z niego jak robić dobrze naświetlone, ostre zdjęcia o ładnych kolorach.

Prace nad nim zapoczątkowała ankieta, którą przeprowadziłem w styczniu 2016 roku. Dotyczyła ona problemów z robieniem zdjęć. Pytałem w niej między innymi o tematy, które powinienem opisać oraz o największe problemy związane z fotografią. Otrzymałem 1185 odpowiedzi. Spora część zgłaszanych problemów się powtarzała. Zebrałem je razem i wyodrębniłem grupy zagadnień.

Okazało się, że dla początkujących fotografów problemem jest między innymi robienie ostrych zdjęć. Bardzo duża grupa pytań dotyczyła też ekspozycji. Pojawiały się również pytania o ustawienia aparatu, a w tym o balans bieli. Te właśnie zagadnienia wziąłem na warsztat w pierwszej kolejności. Opisałem je i zebrałem w jednej publikacji. Znajdziesz w niej odpowiedzi na najczęściej stawiane pytania przez początkujących fotografów.

Dla kogo przeznaczony jest ebook

Ebook napisałem dla początkujących fotografów, którzy chcą robić lepsze zdjęcia i nie wystarcza już im tryb automatyczny. Dla osób, które chcą wreszcie zapanować nad aparatem. Byś robił/robiła zdjęcia takie, jakie chcesz, a nie takie, które wynikają z ustawień automatycznych.

Czy musisz już coś umieć, by go zrozumieć

Nie potrzebujesz żadnej specjalnej wiedzy. Będziesz mógł/mogła zacząć ustawiać ekspozycję, nawet jeśli teraz nie masz o tym zielonego pojęcia. Uzyskanie ostrych zdjęć o ładnych kolorach nie będzie już stanowić dla ciebie problemu. W ebooku zawarłem bardzo dużo zdjęć i grafik. Jest ich 227. Ilustrują dokładnie to, o czym piszę. Jeśli odwiedzasz mój blog i czytałeś inne moje publikacje, to wiesz, że staram się pisać jak najbardziej zrozumiale, jak najbardziej konkretnie i bez zbędnego rozpisywania się.

Po przeczytaniu ebooka zyskasz między innymi

 • umiejętność panowania nad aparatem w zakresie ekspozycji, ostrości i barwy zdjęcia,
 • będziesz wiedział/wiedział, jak unikać prześwietleń,
 • co zrobić, aby zdjęcie rozjaśnić lub przyciemnić na etapie fotografowania,
 • jak ustawiać ekspozycję dla światła zastanego,
 • jak ustawiać ekspozycję dla lampy błyskowej,
 • jak mieszać światło błyskowe z zastanym,
 • jak ustawiać czas naświetlania, przysłonę i ISO,
 • jak ustawiać ekspozycję w trybie manualnym,
 • z jakiego systemu pomiaru światła korzystać,
 • jaki ustawić balans bieli,
 • jak wykorzystać światło o różnej temperaturze barwowej,
 • jak robić ostre zdjęcia,
 • jak doświetlać autofokus, aby mógł poprawnie pracować, 
 • jak ustawiać ostrość, tam gdzie chcesz,
 • i wiele więcej.

Opinie czytelników

Dariusz Pawłowski
Ebook “Ekspozycja – Barwa – Ostrość” to olbrzymia dawka wiedzy, bardzo dobrze usystematyzowanej i popartej konkretnymi przykładami, które są wartością samą w sobie. Z czystym sumieniem polecam tą pozycję jak i pozostałe tego Autora. Jest to bardzo opłacalna inwestycja w siebie, która się zwróci radością z fotografowania, a to jest bezcenne.

Mirosława Cypryś
Bardzo pomocny poradnik szczególnie dla osób, które chcą pogłębić i uporządkować swoją wiedzę. Pan Przemek jest kopalnią wiedzy i w bardzo sympatyczny sposób się nią dzieli. Dużo wiadomości, wskazówek, pomysłów. Naprawdę godne polecenia.

Andrzej Górniak
Jak dla mnie to nie tylko 30-dniowa gwarancja satysfakcji. Każdy poradnik, który kupiłem u autora, był dla mnie satysfakcjonujący i zachęcający do wykorzystania wszystkich porad w nich zawartych. Podziwiam wiedzę autora i jego zdjęcia. Polecam wszystkim jego poradniki.

Barbara Radek
To już trzecia pozycja w mojej biblioteczce p. Oziemblewskiego. Uważam, że Ekspozycja Barwa Ostrość może zostać podręcznikiem w szkole fotografii. Wszystko opisane w sposób bardzo precyzyjny i łatwym do zrozumienia językiem. Zdjęcia z opisami dopełniają wyjaśnianie zawiłości. Wykonane własnoręcznie gadżety w celu pokazania nam zachodzących zjawisk upewniają mnie, że autor jest wielkim pasjonatem fotografii. DZIĘKUJĘ 🙂

Mirosław
Książka “Ekspozycja – Barwa – Ostrość” jest napisana ciekawie, uwaga wciąga! Muszę ją dozować, aby przyjemność czytania na dłużej starczyła. W przerwach na nowo przyglądam się swojemu aparatowi — znam instrukcje obsługi na pamięć, ale teraz jakbym na nowo go poznawał. Jest fachowo napisana, poruszone są chyba wszystkie istotne zagadnienia. Może spokojnie zastąpić kurs dla początkujących, pewnie i średnio-zaawansowani pstrykacze mogą potraktować tę pozycje, jako repetytorium i znaleźć dla siebie ciekawe kąski jak np. “Efekt zoomowania, czyli zmiany ogniskowej w czasie naświetlania”. Świetna książka panie Przemku, bardzo dobrze dobrane zdjęcia ilustrujące opisywane zagadnienia, dziękuję!

Galeria zdjęć

Ekspozycja - Barwa - Ostrość

Stron: 144
Format: publikacja elektroniczna [plik PDF]
ISBN: 978-83-931422-5-5