Bokeh

Na zamieszczonych zdjęciach dodatkową “atrakcję” jest to, co się dzieje poza głębią ostrości. Chodzi tu, o wykorzystanie efektu bokeh. Polega on na charakterystycznym pokazaniu nieostrości jasnych elementów. Zazwyczaj tego typu zdjęcia są robione przy maksymalnie otwartej przysłonie w aparacie.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak tworzyć zdjęcia z efektem bokeh, to zapraszam do zapoznania się z artykułem Szybkie wskazówki jak uzyskać efekt bokeh na zdjęciu. Więcej korzyści z panowania nad głębią ostrości masz natomiast opisane w ebooku Magia głębi ostrości i ozdobnego rozpraszania tła.

Poradnik fotograficzny „Magia głębi ostrości …”

Rób zdjęcia z małą lub dużą głębią ostrości. Kieruj uwagą odbiorcy. Twórz pięknie rozmyte tła. Wykorzystaj efekt bokeh. W poradniku zobaczysz, jak zapanować nad głębią ostrości. Dzięki małej będziesz mógł/mogła skupić uwagę obserwatora na wybranym obiekcie. Natomiast duża głębia ostrości pozwoli Ci pokazać wszystkie elementy obrazu, jako ostre. Z ebooka dowiesz się jak to zrobić. Zobaczysz też, jak ciekawie rozpraszać tło i robić przykuwające uwagę zdjęcia.