Foto Kawa - gra światłem

Spotkanie: Foto Kawa – gra światłem w Chodzieży

6 marca poprowadziłem warsztaty fotograficzne “Foto Kawa – gra światłem”. Tematem spotkania była gra i zabawa światłem. Wykorzystywaliśmy światło ciągłe, światło błyskowe i malowanie światem. Była okazja do zdjęć z długimi czasami migawki i mieszaniem różnego rodzaju oświetlenia.

Warsztaty odbyły się w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chodzieży w ranach spotkań grupy fotograficznej Foto Kawa.

Na początku spotkania opowiedziałem o ustawianiu ekspozycji w zależności od rodzaju światła, przy którym są robione zdjęcia: światło ciągłe, światło błyskowe oraz światło ciągłe w ruchu. Uczestnicy dowiedzieli się czym one się różnią z punktu widzenia doboru składników ekspozycji (przysłona, czas naświetlania, ISO).

Po prezentacji uczestnicy mogli przekonać się jak w praktyce to wygląda i jakie daje możliwości. Cieszy zaangażowanie uczestników, którzy mogli fotografować przygotowane sceny z wykorzystaniem światła błyskowego oraz technik malowania światłem.

W tym miejscu należą się podziękowania dla wszystkich uczestników, organizatorów: Honoraty Struzik, Dariusza Boberskiego, modelki Zosi Kulesza i osób, które wsparły spotkanie. Dodatkowe podziękowania dla Karola Bykowskiego, który dał pokaz żonglerki światłem oraz dla Adama Michalskiego za przygotowanie relacji wideo.

Galeria zdjęć ze spotkania i przygotowań do niego

Relacja wideo

Poniżej jeszcze relacja ze spotkania opisana przez Honoratę Struzik w miesięczniku Nasza Chodzież.

Podobne wpisy