Warsztaty fotograficzne “Foto Kawa — gra światłem” w plenerze

23 sierpnia 2021 r. miałem przyjemność poprowadzić warsztaty fotograficzne “Foto Kawa — gra światłem”. Tym razem malowaliśmy światłem w plenerze. Cieszy zaangażowanie uczestników, którzy mieli do uwiecznienia kilka świetlistych motywów. Zapraszam na krótką relację z tego spotkania.

Plakat - zaproszenie na warsztaty

Warsztaty rozpoczęły się o 19:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chodzieży. W początkowej prezentacji zaprezentowałem zalecane ustawienia aparatu do zdjęć malowania światłem. Była przy tym mowa o korzystaniu z trybu manualnego, o sposobie na ręczne ustawianie ostrości oraz o konkretnych parametrach ekspozycji, które będą potrzebne do uzyskania poprawnego naświetlenia kadru.

Po tej prezentacji i odpowiedziach na zgłaszane pytania wszyscy udali się na teren Szkoły Podstawowej nr 3.

Ponieważ były planowane zdjęcia z ogniem i iskrami nad bezpieczeństwem tego czuwała załoga OSP Chodzież. Do pierwszych zdjęć doskonale i wytrwale pozowała nam modelka Julianna Śróda. W kolejnych pojawił się również pan Kamil ze swoim ognistym BMW.

Spotkanie uważam za bardzo udane. Podziękowania należą się dla wszystkich uczestników, którzy bardzo aktywnie fotografowali, dla organizatorów: Honoraty Struzik, Dariusza Boberskiego, dla modelki Julianny Śróda, pana Kamila za udostępnienie auta jako modela do zdjęć, dla Szkoły Podstawowej nr 3 za użyczenie terenu oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej i OSP Chodzież.

Poniżej jeszcze opinie i relacje uczestników.

Relacja ukazała się również w informatorze miejskim “Nasza Chodzież” nr 9(48), wrzesień 2021.

Nasza Chodzież - wrzesień 2021 - Foto-Kawa

Podobne wpisy